artykuły newsy rss strona główna
strona główna
mapa strony
kanały RSS

Pieniądze


Rynek pracy w Polsce. Oto, co należy zmienić. - Potrzebujemy zmiany myślenia o pracy - mówi Izabela Katarzyna Mrzygłocka, posłanka PO i była szefowa Rady Ochrony Pracy. Przekonuje, że niezbędne są zmiany w Kodeksie pracy. Oto, jakie.


Domy maklerskie zabijane nowym prawem. Usługi na rynku mogą poważnie zdrożeć. Ciągłe zmiany w otoczeniu prawnym mocno wpływają na wielkość i strukturę przychodów z działalności maklerskiej. Koszty jej prowadzenia rosną w związku z koniecznością rozwijania działów prawnych, kontroli i audytu wewnętrznego. Najbardziej dotyka to małe podmioty.


Stawka PIT w dół. Ustawa z podpisem prezydenta. Ile zyska podatnik i od kiedy?. W czwartek prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę dzięki, której podatek dochodowy od osób fizycznych (PIT) zostanie obniżony z 18 na 17 proc. Podpowiadamy, ile zyska na tym podatnik oraz od kiedy.


Grzegorz Schetyna krytykuje Mariana Banasia. Szefem kurnika zostaje lis. Grzegorz Schetyna podczas konwencji Koalicji Obywatelskiej odniósł się do afery z Marianem Banasiem. Nawołuje do dymisji szefa NIK i nazywa go lisem w kurniku.


Marian Banaś i jego oświadczenia majątkowe. Szef NIK odpowiada na zarzuty. Według reportera TVN24 świeżo upieczony szef Najwyższej Izby Kontroli jest właścicielem kamienicy, którą najemca przekształcił w pensjonat z pokojami na godziny. Za usługi nie dostaje się paragonu, a w recepcji można spotkać ludzi z półświatka. Marian Banaś odpowiada, że to oszczerstwa i idzie do sądu.


20 zł za stronę. Tyle jest w Polsce warta praca magisterska. Biznes na pisaniu prac dyplomowych kręci się w najlepsze. Przepisy są tak dziurawe, że ani policja, ani ministerstwo nauki nie potrafią sobie z tym poradzić. I nic nie wskazuje na to, że wkrótce się to zmieni.


Marian Banaś i kamienica w Krakowie. Nie ma śladu po hotelu na godziny. Z pensjonatu na godziny w kamienicy, wynajmowanej przez szefa NIK zniknęły wszystkie informacje i tabliczki o prowadzonej tam działalności.


Marian Banaś i kontrowersje wokół jego majątku. Politycy komentują. Opozycja chce prokuratorskiego śledztwa i nawołuje do dymisji Mariana Banasia. Tylko ludzie głęboko zdegenerowani mogli wybrać takiego człowieka na ważne funkcje - komentuje kontrowersje wokół szefa NIK Marcin Kierwiński.


BMW będzie zwalniać. 6 tys. osób na bruk. 6 tys. osób straci pracę w koncernie BMW do 2022 roku - poinformował niemiecki producent samochodów. Powód? Program ograniczania kosztów.


Wielka rewolucja, kilka niewiadomych. Zmiany w ZUS mogą oznaczać nowe obowiązki. Wielka rewolucja dla firm już pewna. PiS w sobotę ogłosił zmiany w składkach dla najmniejszych przedsiębiorców. Dr Antoni Kolek, prezes Instytutu Emerytalnego, tonuje nastroje. Spodziewa się dodatkowych procedur dla firm. Strona rządowa odpowiada, że nie będzie powodów do zmartwień.


Ukraińcy w Polsce. Bez nich gospodarka by się nie kręciła. Fiński dziennik pisze o polskim cudzie gospodarczym. Wskazuje, że jest on możliwy dzięki Ukraińcom. Polacy za małe pieniądze nie chcą już pracować.


Media: Sławomir Nowak straci pracę na Ukrainie. Za manipulacje pójdziecie do piekła - odpowiada polityk. Sławomir Nowak nie będzie już szefem ukraińskiej agencji drogowej Ukrawtodor. Zostanie zwolniony, co zapowiedział ukraiński minister infrastruktury Władisław Kriklij, cytowany przez media. Sam Nowak odniósł się do sprawy na Twitterze. - Za manipulacje i kłamstwa pójdziecie do piekła - napisał.


Promocje z aptek i kin. Głównie takie reklamy interesują Polaków w galeriach handlowych. Ankieta, przeprowadzona wśród klientów centrów handlowych, wykazała, że ponad 80 proc. z nich nie zna pojęcia geofencingu. Jednak po otrzymaniu wyjaśnienia, blisko połowa badanych stwierdziła, że chciałaby odbierać spersonalizowane wiadomości zaraz po wejściu do obiektu.


Korytarz życia i jazda na suwak obowiązkowe. Minister zapowiada zmiany w przepisach. Od 30 listopada miałyby zacząć obowiązywać przepisy, nakazujące tworzenie korytarzy życia na polskich drogach. Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk liczy, że Sejm przyjmie je jeszcze w tej kadencji, na powyborczym posiedzeniu.


Przekop Mierzei Wiślanej. Jest termin podpisania umowy. Na początku października zostanie podpisana umowa na przekop Mierzei Wiślanej. Drzwi do realizacji głośnej inwestycji PiS zostaną otwarte.


Bukmacherzy rosną jak na drożdżach. Zapowiadają się rekordowe wpływy z podatków. W 2018 roku szacowana wartość całego polskiego rynku bukmacherskiego wyniosła ok. 9 miliardów złotych. Firmy z zezwoleniami Ministerstwa Finansów walczą o klienta z operatorami offshore, a obciążenia fiskalne im tego nie ułatwiają.


Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Minister pisze do uczestników. Minister środowiska Henryk Kowalczyk zwrócił się do młodzieży, która pikietowała dziś w polskich miastach w obronie klimatu. - Zapewniam Was, że jest to głos słyszalny, który noszę głęboko w sercu - napisał szef resortu.


Ministerstwo Sprawiedliwości. Do sądów wpływa mniej spraw w kwestii skargi pauliańskiej. Od stycznia do czerwca do sądów I instancji wpłynęło ponad 900 spraw w przedmiocie tzw. roszczenia pauliańskiego. To blisko 180 mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Spadła też liczba takich sporów zgłoszonych do II instancji.


Scoring kredytowy przy składaniu wniosku o kredyt gotówkowy. Tłumaczymy krok po kroku, co się liczy dla banku. Miałeś sytuację, w której bank potwierdził twoją zdolność kredytową, a mimo to nie dostałeś kredytu lub pożyczki? Bardzo możliwe, że miał na to wpływ zbyt niski scoring kredytowy. Czym zatem jest scoring kredytowy, co ma na niego wpływ i czy istnieją sposoby, by go polepszyć? Choć to splot matematycznych wyliczeń, to jednak dobrze wiedzieć, jak on działa podczas brania kredytu gotówkowego i w jaki sposób można zwiększyć swoje szanse na pozytywne rozpatrzenie wniosku kredytowego.


Jarosław Kaczyński o Małgorzacie Kidawie-Błońskiej: Elegancka pani, ale zza jej pleców słychać wilka. - Nasi przeciwnicy próbują przebierać się w owczą skórę, chować się za plecami pewnej eleganckiej pani. Ale zza jej pleców słychać wilka. I ten wilk ma bardzo konkretne nazwisko - tak o Małgorzacie Kidawie-Błońskiej i opozycji mówił w sobotę prezes PiS Jarosław Kaczyński.| Nowości | Promocje | Informacje | Giełda | Pieniądze | Banki | Fundusze | Emerytury | Podatki | Ubezpieczenia | Poradniki Money.pl | Raporty Money.pl | Komunikaty ze spółek | Motoryzacja | Manager | Portfel | Hi-Tech |
Oferta banków: