artykuły newsy rss strona główna
strona główna
mapa strony
kanały RSS

Manager


Budowa dróg z zadyszką. W wykonawców uderza wzrost cen, czasem zwycięzcy przetargów rezygnują. Kolejny raz nie uda się wykonać planu budowy nowych odcinków autostrad i ekspresówek. Wzrost cen i niedobór pracowników uderza w wykonawców, którzy łapią duże opóźnienia. Niektóre firmy, które wygrały przetargi, zupełnie rezygnują z realizacji zleceń.


Praca w zarządzie spółki. Z czym się to wiąże. Nie z własnej winy możemy stracić majątek całego życia. Przyjmując propozycję zostania członkiem zarządu spółki, zyskujemy władzę i dodatkowe dochody. Jednak jako członek zarządu jesteśmy odpowiedzialni za wszystko.


Gaz z węgla. JSW wraz z afrykańską spółką rozmawia o uruchomieniu produkcji w Polsce. Z węgla mogą powstawać paliwa syntetyczne, gaz przemysłowy i chemikalia. O uruchomieniu w Polsce komercyjnej instalacji poważnie myśli Jastrzębska Spółka Węglowa.


6,4 mln zł kary KNF dla Raiffeisen Bank Polska. Naruszenia ustawy o funduszach inwestycyjnych. Kary na łączną sumę 6,4 mln zł na Raiffeisen Bank Polska w piątek jednogłośnie nałożyła Komisja Nadzoru Finansowego za szereg naruszeń przepisów ustawy o funduszach inwestycyjnych i zarządzaniu alternatywnymi funduszami inwestycyjnymi.


Polski przedsiębiorca nie odpoczywa. Tylko co czwarty wyjeżdża na prawdziwy urlop. Większość przedsiębiorców albo w ogóle nie wyjeżdża na urlop, albo kieruje firmą na urlopie. Tylko co dziesiąty przekazuje swoje obowiązki innej osobie i jedzie na prawdziwy odpoczynek.


Polacy sięgają po trunki z wyższej półki. Import whisky single malt wzrósł. Import lepszej gatunkowo whisky wzrósł w Polsce w pierwszej połowie roku o ponad 35 proc. W zestawieniu globalnym Polska zajmuje jednak dopiero 15. miejsce z importem na poziomie 814 tys. kartonów rocznie.


Biznesmen z listy 100 najbogatszych Polaków przed sądem. Ruszył proces twórcy PCZ. Twórca Polskiego Centrum Zdrowia Romuald Ś. wraz ze współpracownikami w poniedziałek stanął przed sądem we Wrocławiu. Jeszcze w 2015 roku był na liście najbogatszych Polaków Wprost, a teraz jest oskarżony o oszustwo na kwotę 79 mln zł.


Afera GetBack. Konrad K. miał zbierać informacje o środowisku Mateusza Morawieckiego. Prokuratura dysponuje nagraniami rozmów z osobami z otoczenia premiera Mateusza Morawieckiego, jakich potajemnie dokonywali współpracownicy Konrada K. Miała to być polisa ubezpieczeniowa byłego prezesa upadłej spółki windykacyjnej.


Zakłady Azotowe Puławy mają nowego prezesa. Został nim Krzysztof Bednarz. Rada nadzorcza Grupy Azoty Zakładów Azotowych Puławy powołała Krzysztofa Bednarza na funkcję prezesa zarządu. Funkcję będzie pełnił przez okres wspólnej trzyletniej kadencji zarządu trwającej od 5 kwietnia 2016 r.


Brakuje pieniędzy na pomnik Lecha Kaczyńskiego w Warszawie. Zbiórkę przedłużono. Budowa siedmiometrowego pomnika Lecha Kaczyńskiego w Warszawie oddala się. Wiadomo, że pomnik nie zostanie odsłonięty 11 listopada, jak zapowiadano. Organizujący zbiórkę komitet społeczny ma problem z pozyskaniem odpowiedniej sumy.


ZUS sięga po majątki rektorów prywatnych uczelni. Tak ściąga 86 mln zł zaległych składek. ZUS przez lata nie był w stanie wyegzekwować składek, jakich za pracowników nie płaciły prywatne uczelnie. Powód? Brak majątku uczelni, który można by zająć. Zakład postanowił podjąć radykalne kroki i zająć prywatne majątki władz uczelni.


Obniżka CIT do 9 proc. tylko dla wybranych. Część małych spółek zapłaci wyższy podatek niż dziś. Obniżenie preferencyjnej stawki CIT z 15 proc. do 9 proc. dla sporej części małych spółek będzie oznaczać wzrost podatku dochodowego. Firmy zarabiające na pracy umysłowej będą musiały wrócić do podstawowej stawki 19 proc. To nie koniec komplikacji.


Karuzela kadr w Lotosie nie zwalnia. Z fotelem prezesa może pożegnać się Mateusz Bonca. Już w najbliższy piątek może nastąpić zmiana na stanowisku Lotosu - dowiedziało się radio RMF FM. Jeśli Mateusz Bonca zostanie odwołany, paliwową spółką pokieruje już piąty prezes w czasie rządów PiS.


Były prezes Fachowcy.pl siedzi w areszcie. Poważne zarzuty prokuratorskie. Piotr S., były prezes spółki Fachowcy.pl przebywa w areszcie i jest podejrzewany o poważne przestępstwa gospodarcze. Zarzuty dotyczą między innymi wystawiania fikcyjnych faktur i wielomilionowych wyłudzeń VAT.


Właściciel Mercedesa ma problem. Akcje Daimlera najtańsze od 5 lat. Sprzedaż samochodów z silnikiem spalinowym spada. Kolejne miasta blokują wjazd do centów dla tych aut. To przełożyło się na wyniki Daimlera twierdzi właściciel Mercedesa.


Polimeks-Mostostal z nowym zarządem. Krzysztof Figat pozostaje prezesem. Rada nadzorcza Polimeksu-Mostostalu powołała zarząd kolejnej, XIII kadencji. Krzysztof Figat, który od maja kieruje Polimeksem-Mostostal, został zatwierdzony na prezesa zarządu.


Triber, zawód przyszłości. Zbuduje w firmie zespół i zrealizuje trudne projekty. Zbudować zespół, a później go odpowiednio poprowadzić. Tym w skrócie zajmuje się jeden z zawodów przyszłości, triber. Ma on być lekarstwem na problemy dużych firm, które nie radzą sobie z realizacją nowych, skomplikowanych projektów, d


To on motywował naszych złotych siatkarzy. Zobacz, co radzi żądnym sukcesu przedsiębiorcom. - Nie ma znaczenia czy daje im premie, czy naganę. To ich nie motywuje, a wręcz rozśmiesza. Oni sobie z tego żartują - mówi o zarządzaniu pokoleniem Y Jakub B. Bączek, przedsiębiorca i złoty medalista Mistrzostw Świata - jako trener mentalny naszych siatkarzy.


Były wicepremier znalazł pracę w Facebooku. Przed nim trudne zadanie. Nick Clegg, wicepremier w rządzie Davida Camerona, od stycznia przyszłego roku dołączy do zespołu Marka Zuckerberga - podał brytyjski Independent.


Wspólna inwestycja Mercedesa i Daimlera. Rozbudują centrum logistyczne. Trwają prace nad podwarszawskim centrum logistycznym. Będzie liczyć 15 tys. mkw. i ma być gotowe na koniec stycznia 2019 r.| Nowości | Promocje | Informacje | Giełda | Pieniądze | Banki | Fundusze | Emerytury | Podatki | Ubezpieczenia | Poradniki Money.pl | Raporty Money.pl | Komunikaty ze spółek | Motoryzacja | Manager | Portfel | Hi-Tech |
Oferta banków: