artykuły newsy rss strona główna
strona główna
mapa strony
kanały RSS

Informacje


Indeks WIG20 spadł o 0,91% na zamknięciu w piątek. Indeks giełdowy WIG20 spadł o 0,91% wobec poprzedniego zamknięcia i osiągnął poziom 2 171,75 pkt w piątek, 20 września.


Media: Sławomir Nowak straci pracę na Ukrainie. Za manipulacje pójdziecie do piekła - odpowiada polityk. Sławomir Nowak nie będzie już szefem ukraińskiej agencji drogowej Ukrawtodor. Zostanie zwolniony, co zapowiedział ukraiński minister infrastruktury Władisław Kriklij, cytowany przez media. Sam Nowak odniósł się do sprawy na Twitterze. - Za manipulacje i kłamstwa pójdziecie do piekła - napisał.


Jarosław Kaczyński o Małgorzacie Kidawie-Błońskiej: Elegancka pani, ale zza jej pleców słychać wilka. - Nasi przeciwnicy próbują przebierać się w owczą skórę, chować się za plecami pewnej eleganckiej pani. Ale zza jej pleców słychać wilka. I ten wilk ma bardzo konkretne nazwisko - tak o Małgorzacie Kidawie-Błońskiej i opozycji mówił w sobotę prezes PiS Jarosław Kaczyński.


Henryk Kania dostał więcej czasu. Jest decyzja sądu. Katowicki Sąd przedłużył zarządcy Zakładów Mięsnych Henryk Kania termin na złożenie planu restrukturyzacyjnego oraz spisu wierzytelności i spisu wierzytelności spornych do 31 października.


Wizerunek Anny Walentynowicz trafił na monety. Z okazji 90. rocznicy urodzin Anny Walentynowicz NBP wykonał kolekcjonerskie monety z wizerunkiem działaczki społecznej, opozycjonistki w czasach PRL. Moneta ma nominał 10 zł.


Scoring kredytowy przy składaniu wniosku o kredyt gotówkowy. Tłumaczymy krok po kroku, co się liczy dla banku. Miałeś sytuację, w której bank potwierdził twoją zdolność kredytową, a mimo to nie dostałeś kredytu lub pożyczki? Bardzo możliwe, że miał na to wpływ zbyt niski scoring kredytowy. Czym zatem jest scoring kredytowy, co ma na niego wpływ i czy istnieją sposoby, by go polepszyć? Choć to splot matematycznych wyliczeń, to jednak dobrze wiedzieć, jak on działa podczas brania kredytu gotówkowego i w jaki sposób można zwiększyć swoje szanse na pozytywne rozpatrzenie wniosku kredytowego.


Obligacje komunalne Sanoka zadebiutują w poniedziałek na Catalyst. Obligacje komunalne Miasta Sanok zadebiutują na rynku Catalyst w poniedziałek 23 września, podała giełda. 


Kredyty we frankach. 3 października ważny wyrok TSUE ws. frankowiczów. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej 3 października wyda wyrok, na który czekają wszyscy frankowicze. To orzeczenie może pociągnąć za sobą serię wyroków polskich sądów, wymuszających decyzje na bankach.


Huta Pokój z szansą na spokój. Po latach znalazł się. właściciel 40 proc. akcji. Co można zgubić? W klasycznym świecie: klucze, portfel, telefon. W świecie finansów można zgubić na przykład 40 proc. akcji w jednej z najstarszych hut w Polsce. Taka sytuacja właśnie ma miejsce w Hucie Pokój z Rudy Śląskiej. Jak wynika z informacji money.pl, właściciel jednak się znalazł. A to oznacza szanse na przetrwanie prawie tysiąca miejsc pracy.


Kalendarium wydarzeń makroekonomicznych na poniedziałek. Warszawa, 20.09.2019 (ISBnews/ Macronext) - Poniżej przedstawiamy kalendarium wydarzeń makroekonomicznych na poniedziałek, 23 września 2019 r., przygotowane przez analityków Macronext.


Przegląd informacji ze spółek. DataWalk Inc., spółka zależna DataWalk, podpisała ze Stanową Agencją Policyjną w USA umowę na realizację projektu pilotażowego. Pilot realizowany będzie celem przetestowania działania platformy analitycznej DataWalk w zastosowaniach związanych z inwestygacją kryminalną, rozpoznawania zagrożeń terrorystycznych i bezpieczeństwem publicznym na obszarze jurysdykcji klienta, podała spółka. 


Wielka rewolucja, kilka niewiadomych. Zmiany w ZUS mogą oznaczać nowe obowiązki. Wielka rewolucja dla firm już pewna. PiS w sobotę ogłosił zmiany w składkach dla najmniejszych przedsiębiorców. Dr Antoni Kolek, prezes Instytutu Emerytalnego, tonuje nastroje. Spodziewa się dodatkowych procedur dla firm. Strona rządowa odpowiada, że nie będzie powodów do zmartwień.


Obligacje komunalne Radomska zadebiutują na rynku Catalyst w poniedziałek. Obligacje komunalne Miasta Radomsko zadebiutują na rynku Catalyst w poniedziałek 23 września, podała giełda. 


Kalendarium ISBnews. PONIEDZIAŁEK, 23 września


mBank pójdzie na sprzedaż. Commerzbank potwierdza. Commerzbank potwierdził piątkowe doniesienia medialne - mBank ma pójść pod młotek. W opublikowanej właśnie strategii niemiecki bank przewiduje pozbycie się większościowego pakietu akcji mBanku.


BMW będzie zwalniać. 6 tys. osób na bruk. 6 tys. osób straci pracę w koncernie BMW do 2022 roku - poinformował niemiecki producent samochodów. Powód? Program ograniczania kosztów.


Przekop Mierzei Wiślanej. Jest termin podpisania umowy. Na początku października zostanie podpisana umowa na przekop Mierzei Wiślanej. Drzwi do realizacji głośnej inwestycji PiS zostaną otwarte.


Korytarz życia i jazda na suwak obowiązkowe. Minister zapowiada zmiany w przepisach. Od 30 listopada miałyby zacząć obowiązywać przepisy, nakazujące tworzenie korytarzy życia na polskich drogach. Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk liczy, że Sejm przyjmie je jeszcze w tej kadencji, na powyborczym posiedzeniu.


DataWalk Inc. przeprowadzi projekt pilotażowy ze Stanową Agencją Policyjną w USA. DataWalk Inc., spółka zależna DataWalk, podpisała ze Stanową Agencją Policyjną w USA umowę na realizację projektu pilotażowego. Pilot realizowany będzie celem przetestowania działania platformy analitycznej DataWalk w zastosowaniach związanych z inwestygacją kryminalną, rozpoznawania zagrożeń terrorystycznych i bezpieczeństwem publicznym na obszarze jurysdykcji klienta, podała spółka. 


Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Minister pisze do uczestników. Minister środowiska Henryk Kowalczyk zwrócił się do młodzieży, która pikietowała dziś w polskich miastach w obronie klimatu. - Zapewniam Was, że jest to głos słyszalny, który noszę głęboko w sercu - napisał szef resortu.| Nowości | Promocje | Informacje | Giełda | Pieniądze | Banki | Fundusze | Emerytury | Podatki | Ubezpieczenia | Poradniki Money.pl | Raporty Money.pl | Komunikaty ze spółek | Motoryzacja | Manager | Portfel | Hi-Tech |
Oferta banków: