artykuły newsy rss strona główna
strona główna
mapa strony
kanały RSS

Wiadomości

Ubezpieczenia


Autosan zaczął rok na dużym minusie. Prokuratura bada, czy było działanie na szkodę spółki
Strata prawie 33 milionów złotych - takim bilansem zakończyła zeszły rok państwowa spółka Autosan. To wynik zawierania kontraktów poniżej kosztów produkcji autobusów, wyjaśnia Witold Słowik - prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej, w skład której wchodzi sanocka fabryka.

Trump oskarża Iran o atak na tankowce w Zatoce Omańskiej
Prezydent USA Donald Trump oskarża Iran o dokonanie ataku na tankowce w Zatoce Omańskiej. Ostrzegł ten kraj przed zamknięciem ważnej dla transportu ropy naftowej cieśniny Ormuz oraz podkreślił, że chce powrotu Teheranu do rozmów.

Najwięcej ziemi w Polsce kupują Ukraińcy, Białorusini i Niemcy
Skąd pochodzą cudzoziemcy, którzy kupują w Polsce najwięcej działek? Z Ukrainy, Białorusi i Niemiec. Na czwartym miejscu znajdują się Holendrzy.

Czynsze dzielą Niemców
Na południu Niemiec czynsze są wysokie, zaś na wschodzie i na zachodzie są akceptowalne dla wielu Niemców. W całym kraju miliony ludzi nie są w stanie opłacać swoich mieszkań.

Pieniądze uleciały w niebo. LOT przelał na konto oszustów 2,6 mln zł
Oszuści podrobili fakturę, a LOT zapłacił na ich rzecz 2,6 mln zł. Przelane pieniądze najpierw trafiły do banku na Cyprze, później błyskawicznie zostały przetransferowane przez oszustów do jednego z państw Azji - ustaliły Wydarzenia.

GetBack z nowym zarządem. Spółka chce odbudować wizerunek stabilnego i cenionego pracodawcy
Po zamknięciu transakcji z Hoist oraz zatwierdzeniu przez sąd układu z wierzycielami GetBack przechodzi do zasadniczego etapu jego realizacji - informuje spółka.

Ponad 6,36 tys. odbiorców zmieniło sprzedawcę energii w kwietniu
5 904 gospodarstw domowych i 460 odbiorców przemysłowych zmieniło w kwietniu 2019 r. sprzedawcę energii elektrycznej, wynika z monitoringu Urzędu Regulacji Energetyki.

Partia Prawda celuje w dwucyfrowe poparcie. Michał Kołodziejczak liczy nie tylko na wieś
Ruszamy dziś w Polskę. Będziemy rozmawiać z ludźmi, a efektem tych rozmów będzie powstanie programu nowej partii Prawda - zapowiedział w Radiu ZET Michał Kołodziejczak, lider AgroUnii.

Getin Noble Bank otrzymał dwie niewiążące oferty od funduszy private equity 
Warszawa, 14.06.2019 (ISBnews) - Getin Noble Bank (GNB) otrzymał dziś informację, iż do doradcy inwestycyjnego reprezentującego bank w procesie poszukiwania inwestora finansowego wpłynęły dwie niewiążące oferty od wybranych funduszy private equity dopuszczonych do badania due diligence banku dotyczące jego dokapitalizowania, podał GNB.

Pora na emerytalną rewolucję, lepszego momentu nie będzie [OPINIA]
Nie ma lepszego niż teraz momentu na wdrożenie Pracowniczych Planów Kapitałowych. Gospodarka pędzi, podobnie pensje, bezrobocie jest rekordowo niskie, a Polacy mają rekordowe nadwyżki w portfelach. Nareszcie, chciałoby się zakrzyknąć.

Indeks WIG20 spadł o 0,6% na zamknięciu w piątek
Warszawa, 14.06.2019 (ISBnews) - Indeks giełdowy WIG20 spadłÂ o 0,6% wobec poprzedniego zamknięcia i osiągnął poziom 2 286,46 pkt w piątek, 14 czerwca.

Walka z komarami i kleszczami nierówna, ale do wygrania. Koszt: od 350 zł za nieduży ogród
Walka z komarami i kleszczami będzie skuteczniejsza, jeśli włączy się w nią więcej sąsiadów. Insekty nie przejmują się granicami działek, więc należy je zaatakować ze wszystkich stron. Niestety, jeden oprysk nie zagwarantuje spokoju na całe lato.

Przegląd informacji ze spółek
Getin Noble Bank (GNB) otrzymał dziś informację, iż do doradcy inwestycyjnego reprezentującego bank w procesie poszukiwania inwestora finansowego wpłynęły dwie niewiążące oferty od wybranych funduszy private equity dopuszczonych do badania due diligence banku dotyczące jego dokapitalizowania, podał GNB.

Truskawki od dziadka Bogumiła po 3 zł za kg. Byliśmy na wyjątkowej plantacji
Na wsi pod Warszawą można spotkać truskawkowego dziadka. Pan Bogumił Bigaj udostępnia chętnym swoją plantację, choć najczęściej pojawiają się rodzice z dziećmi. Zbierasz samemu - płacisz 3 zł za kilogram, ale zdecydowanie chodzi o coś więcej.

Kalendarium ISBnews
 PONIEDZIAŁEK, 17 czerwca

Kalendarium wydarzeń makroekonomicznych na poniedziałek
Warszawa, 14.06.2019 (ISBnews/Macronext) - Poniżej przedstawiamy kalendarium wydarzeń makroekonomicznych na poniedziałek, 17 czerwca 2019 r., przygotowane przez analityków Macronext.

Michał Kołodziejczak idzie do polityki i zakłada partię
Michał Kołodziejczak, lider Agrounii, zakłada własną partię polityczną. Planuje też start w jesiennych wyborach parlamentarnych - informuje Radio ZET.

Piotr Sobiś został powołany na prezesa Infoscanu
Warszawa, 14.06.2019 (ISBnews) - Rada nadzorcza Infoscanu powołała Piotra Sobisia do zarządu nowej kadencji, powierzając mu funkcję prezesa, podała spółka.

Strategia Pepees na 2019-2024 zakłada m.in. współpracę z inwestorem branżowym
Warszawa, 14.06.2019 (ISBnews) - Przedsiębiorstwo Przemysłu Spożywczego Pepees przyjęło Strategię grupy kapitałowej Pepees na lata 2019-2024, która zakłada m.in wzrost przychodów do 294,17 mln zł w 2024 r. oraz dynamiczny wzrost zysku operacyjnego. Celem jest  umocnienie pozycji lidera w sektorze przetwórstwa rolno-spożywczego, oferującego szeroki asortyment produktów skrobiowych i wdrażającego produkty innowacyjne, podała spółka. Kluczowe dla dalszego rozwoju grupy będzie, nawiązanie współpracy z partnerem branżowym. 

Zarząd Banku Pocztowego powołany na nową kadencję
Warszawa, 14.06.2019 (ISBnews) - Rada nadzorcza Banku Pocztowego powołała zarząd na okres kolejnej kadencji z Robertem Kuraszkiewiczem na stanowisku wiceprezesa, podał bank.

Informacje finansowe:
Oferta banków:
Pożyczki hipoteczne
Porównaj oferty różnych banków i wybierz najlepszą dla siebie.

Kredyty samochodowe
Czas zmienić samochód? Nic prostszego. Wymień stary samochód lub kup nowy.