artykuły newsy rss strona główna
strona główna
mapa strony
kanały RSS

Wiadomości

Ubezpieczenia


PGNiG liczy na rozpatrzenie pozostałych 9 wniosków koncesyjnych do 29 sierpnia
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) ocenia zmianę w procedurach koncesyjnych jako pozytywną i liczy, że pozostałych 9 wniosków koncesyjnych złożonych przez spółkę zostanie rozpatrzonych do 29 sierpnia, wynika z wypowiedzi prezesa Piotra Woźniaka.

Starward Industries pozyskało 2,7 mln zł w ramach emisji akcji serii G
Starward Industries pozyskało 2,7 mln zł w ramach prywatnej emisji akcji serii G, podała spółka. W najbliższych tygodniach przedstawi szczegóły związane z planowanym wejściem na New Connect.

Bank Handlowy: Wzrost odpisów w II kwartale miał charakter jednorazowy 
Warszawa, 22.08.2019 (ISBnews) - Bank Handlowy ocenia, że znaczący wzrost odpisów w bankowości instytucjonalnej, zanotowany w II kwartale br. jest zdarzeniem jednorazowym, odbiegającym od długoterminowego trendu, wynika z wypowiedzi prezesa Sławomira Sikory. 

Portfel zamówień grupy Mostostalu Zabrze wynosi 395,2 mln zł na koniec VII
Portfel zamówień grupy Mostostalu Zabrze wynosi 395,2 mln zł według stanu na koniec lipca 2019 r., a szacowana wartość kontraktów do pozyskania wynosi 234,6 mln zł, poinformował prezes Dariusz Pietyszuk. Pod koniec roku spółka planuje także przedstawić nową strategię rozwoju, podał prezes.

PKP Cargo podtrzymało prognozę 1,15 md zł EBITDA na cały 2019 r.
Po wynikach I półrocza br. PKP Cargo podtrzymało całoroczną prognozę EBITDA, opiewającą na 1,15 mld zł, wynika z raportu spółki.

Play z 3S oprze swoją sieć szkieletową w znakomitej większości o światłowody
Warszawa, 22.08.2019 (ISBnews) - Play zakłada, że wspólnie z 3S sieć szkieletowa operatora zostanie docelowo w znakomitej większości oparta o światłowód, poinformował CTO Play Michał Ziółkowski.

Play osiągnął 7382 stacje w swojej sieci na koniec I półrocza 2019 r.
Warszawa, 22.08.2019 (ISBnews) - Play ma 7 382 stacji na koniec I półrocza, wobec 7 003 rok wcześniej, poinformował CTO Play Michał Ziółkowski.

Tarczyński złożył warunkową ofertę nabycia zorgan. części ZM Henryk Kania
Tarczyński złożył warunkową ofertę nabycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa Zakładów Mięsnych Henryk Kania, podał Tarczyński.

JLL: Sektor nowoczesnych usług biznesowych w Polsce zajmuje 3 mln m2 biur
Sektor nowoczesnych usług biznesowych w Polsce zajmuje 3 mln m2 biur, a w najbliższym czasie spodziewane są kolejne wzrosty, wynika z danych firmy JLL.

Sławomir Pawłowski zrezygnował z funkcji wiceprezesa Sfinks Polska
Do zarządu Sfinks Polska wpłynęła rezygnacja Sławomira Pawłowskiego z pełnienia funkcji wiceprezesa zarządu Sfinks Polska oraz z członkostwa w zarządzie, podała spółka.

Uszkodziła biodro, dowódca nie puścił jej na przepustkę. Koniec kariery żołnierki
Urszula Gast od zawsze marzyła o karierze w armii i bez problemu dostała się do Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Niestety, przez uszkodzone biodro i opieszałość przełożonego musiała opuścić wojskowe szeregi.

NIK prześwietlił świętokrzyskie gminy. Pieniądze na promocję wydawały nawet na nekrologi
Samorządy województwa świętokrzyskiego nie mają pomysłu na promocję. Prym wiodą doraźne pomysły, ustne sugestie i wzorowanie się na rozwiązaniach z lat poprzednich. O z góry zaplanowanych strategiach zwykle nie ma mowy.

Prezes Pekao: Możemy wyciągnąć liczne wnioski z rozwoju gospodarki cyfrowej Chin
Banki muszą podążać za postępującymi zmianami, a kluczem do sukcesu są transformacja cyfrowa oraz inwestycje w nowe technologie, ocenił prezes Banku Pekao Michał Krupiński w wywiadzie dla chińskiej agencji informacyjnej Xinhua. Jego zdaniem, polskie firmy powinny współdziałać z Chinami, mogą też wyciągnąć liczne wnioski z rozwoju gospodarki cyfrowej Państwa Środka.

Play podtrzymuje cel łącznie 9500 stacji swojej sieci na koniec 2021 r.
Warszawa, 22.08.2019 (ISBnews) - Play podtrzymuje cel łącznie 9 500 stacji swojej sieci na koniec 2021 roku, poinformował CTO Play Michał Ziółkowski.

Mostostal Zabrze zakłada zakończenie scalenia akcji na początku października
Mostostal Zabrze zakłada, że proces scalenia akcji w stosunku 2:1 zakończy się najpóźniej na paczątku października br., poinformował prezes Dariusz Pietyszuk.

Ekstraklasa uruchomiła platformę streamingową rozgrywek OTT
Ekstraklasa uruchomiła własną platformą streamingową OTT (ang. Over The Top), podała spółka. Nowy serwis streamingowy i aplikacja Ekstraklasa.TV ma być źródłem przychodów dla ligi na lata, sposobem dotarcia do kibiców na całym świecie i narzędziem budowania marki.

Inwestycje w Polsce coraz większe. Firmy wydały o 20 proc. więcej pieniędzy na rozwój
Nakłady inwestycyjne przedsiębiorstw niefinansowych wyniosły w pierwszym półroczu 65 mld zł - wynika z najnowszych danych GUS. W porównaniu z tym samym okresem poprzedniego roku wzrosły o prawie 20 proc.

Apart otworzył pierwszy sklep w Hiszpanii przy wsparciu PAIH
Apart otworzył pierwszy salon w Hiszpanii dzięki wsparciu madryckiego biura handlowego Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH), podała Agencja.

PKP Cargo pracuje nad zbliżeniem się do 5% rentowności wyniku netto w 2019 r.
PKP Cargo pracuje nad osiągnięciem rentowności wyniku netto na poziomie 5% i chce zbliżyć się do tej wartości w 2019 r., wynika ze słów prezesa Czesława Warsewicza. Jako czynnik sprzyjający wymienił spodziewane rozpoczęcie się górki przewozowej kruszyw od IV kw. br.

Budimex uruchomił program społeczny Hello ICE
Budimex rozpoczął program Hello ICE, w ramach którego stworzona zostanie mapa niebezpiecznych miejsc, odbędą się lekcje o bezpieczeństwie, a dzieci ze szkół podstawowych otrzymają odblaskowe karty ICE (In Case of Emergency), podała spółka. Program został objęty patronatem Ministerstwa Infrastruktury.

Informacje finansowe:
Oferta banków:
Konta firmowe - porównanie
Wybierz najlepsze konto dla swojej firmy. Szybko i bez zbędnych formalności.

Konto firmowe
Łatwo dostępne dopuszczalne saldo debetowe. Dostęp do wielu produktów oszczędnościowych i kredytowych.