artykuły newsy rss strona główna
strona główna
mapa strony
kanały RSS

Wiadomości

Ubezpieczenia


Marian Banaś z dostępem do informacji niejawnych. Przez lata nic nie zaniepokoiło ABW
Marian Banaś jako wysoki urzędnik państwowy ma certyfikat do informacji niejawnych od 2001 roku. Przez 18 lat ABW kilkukrotnie go przedłużała i nie dopatrzyła się żadnych okoliczności, które miałyby to uniemożliwić.

Przegląd informacji ze spółek
Wartość aktywów netto zarządzanych przez Altus Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (Altus TFI) z uwzględnieniem aktywów przekazanych do zarządzania podmiotom zewnętrznym na podstawie zlecenia zarządzania portfelem inwestycyjnym funduszu lub jego częścią, wyniosła 320 663 368,28 zł na koniec września, podała spółka. Miesiąc wcześniej ich wartość wynosiła 351 758 972,38 zł.

Holandia zmienia nazwę. Bo kojarzy się z narkotykami
Już nie Holandia, a Niderlandy. Tak od przyszłego roku na arenie międzynarodowej powinniśmy mówić o jednym z krajów Beneluksu. Holenderski rząd właśnie przegłosował odpowiednią uchwałę w tej sprawie. Po to, by kraj kojarzył się lepiej.

EC Stalowa Wola rozważa wykorzystywanie bloku OZE Taurona
Warszawa, 07.10.2019 (ISBnews) - Elektrociepłownia Stalowa Wola (ECSW) i Tauron podpisały list intencyjny o nabycie bloku biomasowego należącego do Tauron Wytwarzanie przez ECSW, podał Tauron.

Unibep wybuduje budynek mieszkalny w Warszawie za 98,8 mln zł netto
Unibep podpisał z YIT Development umowę na realizację w systemie generalnego wykonawstwa inwestycji mieszkaniowej przy ulicy Nałęczowskiej w Warszawie, podała spółka. Łączne wynagrodzenie Unibepu wynosi 98,8 mln zł netto.

Autosan się chwali. Właśnie wyprodukował pierwszego elektryka
Autosan zaprezentował właśnie pierwszy autobus elektryczny, który powstał w całości w fabryce firmy w Sanoku. - Myślę, że możemy konkurować z takimi firmami, jak Solaris czy Mercedes - twierdzi prezes spółki Eugeniusz Szymonik.

Bunt na Śląsku. Nie chcą specustawy górniczej
Rząd uspokaja, że tak naprawdę nie będzie otwierał żadnych kopalń, jeśli nie zgodzą się na to samorządy - a specustawa napisana jest z myślą o Bełchatowie. Na Śląsku nie wierzą.

Na rządach PiS zyskali najbogatsi. Rząd zaniedbał najważniejszą z obietnic
Raport Centrum Analiz Ekonomicznych stawia PiS w innym świetle. Na rządach tej partii w ostatnim roku korzystali przede wszystkim najzamożniejsi Polacy.

Aktywa Altus TFI spadły m/m do 320,66 mln zł na koniec września
Wartość aktywów netto zarządzanych przez Altus Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (Altus TFI) z uwzględnieniem aktywów przekazanych do zarządzania podmiotom zewnętrznym na podstawie zlecenia zarządzania portfelem inwestycyjnym funduszu lub jego częścią, wyniosła 320 663 368,28 zł na koniec września, podała spółka. Miesiąc wcześniej ich wartość wynosiła 351 758 972,38 zł.

Bogusław Mieszczak złożył rezygnację z członkostwa w zarządzie Selena FM
Bogusław Mieszczak złożył rezygnację z członkostwa w zarządzie Selena FM oraz z pełnienia w niej funkcji członka zarządu ds. operacyjnych, ze względów zdrowotnych i rodzinnych, podała spółka.

PKN Orlen chce mieć 90% produktów petrochemicznych w ramach umów wieloletnich
PKN Orlen już dzisiaj prowadzi rozmowy z partnerami biznesowymi, w celu zawarcia umów wieloletnich na zbyt produktów wytwarzanych w ramach programu rozbudowy petrochemii o wartości ponad 8 mld zł, poinformował członek zarządu PKN Orlen ds. rozwoju Zbigniew Leszczyński. Planuje zakontraktować w ten sposób ok. 90% produktów programu rozwoju petrochemii.

EC Stalowa Wola ma umowę z GE GS na serwis turbiny gazowej
Warszawa, 07.10.2019 (ISBnews) - Elektrociepłownia Stalowa Wola (ECSW) podpisała 12-letnią umowę z GE GS na serwis turbiny gazowej w budowanym bloku gazowo-parowym o mocy 450 MW, podał Tauron. Inwestycja dostarczy źródło ciepła dla ok. 60 tys. okolicznych mieszkańców. Zakładana jest możliwość przedłużenia umowy na kolejnych 12 lat. 

Tchórzewski: Odkrywka Złoczew wydłużyłaby funkcjonowanie El. Bełchatów do 2040
Potencjalne przygotowanie do eksploatacji kopalni węgla brunatnego na złożu Złoczew może wydłużyć funkcjonowanie należącej do Polskiej Grupy Energetycznej (PGE) Elektrowni Bełchatów do 2040 r., uważa minister energii Krzysztof Tchórzewski.

Unimot planuje sprzedaż 750-1000 ton olejów w Chinach w 2020 roku
Rzeszów, 07.10.2019 (ISBnews) - Unimot zakłada, że wolumen sprzedaży olejów silnikowych Avia na rynku chińskim, zaplanowany na ok. 200 ton w 2019 roku, zostanie przekroczony, poinformował ISBnews prezes Adam Sikorski. W 2020 roku ten wolumen ma natomiast wzrosnąć nawet pięciokrotnie, a co najmniej drugie tyle olejów Avia spółka chce sprzedać na Ukrainie.

Fitch podtrzymał ratingi Banku Pekao i Pekao BH
Fitch Ratings podtrzymał długoterminowy rating IDR Banku Pekao na poziomie BBB+ ze stabilną perspektywą oraz Viability Rating (VR) na poziomie bbb+, podała agencja. Fitch podtrzymał także ratingi Pekao Banku Hipotecznego (BBB+).

Indeks WIG20 wzrósł o 0,03% na zamknięciu w poniedziałek
Warszawa, 07.10.2019 (ISBnews) - Indeks giełdowy WIG20 wzrósłÂ o 0,03% wobec poprzedniego zamknięcia i osiągnął poziom 2 121,87 pkt w poniedziałek, 7 października.

Wyrok TSUE. Jest termin kolejnej rozprawy państwa Dziubaków
Sprawa państwa Justyny i Kamila Dziubaków zostanie wznowiona 4 listopada - poinformował Sąd Okręgowy w Warszawie. To właśnie ich przypadek był przedmiotem wyroku TSUE z ubiegłego tygodnia.

Kalendarium ISBnews
WTOREK 8 października

Pensje nauczycieli niższe od płacy minimalnej. Minister zapowiada zmiany
Skokowy wzrost płacy minimalnej spowoduje, że w przyszłym roku najmniej doświadczeni nauczyciele zarobią mniej niż wynosi najniższe wynagrodzenie. Minister edukacji uspokaja, że wyda rozporządzenie, które takiej sytuacji zapobiegnie.

Kalendarium wydarzeń makroekonomicznych na wtorek
Warszawa, 07.10.2019 (ISBnews/ Macronext) - Poniżej przedstawiamy kalendarium wydarzeń makroekonomicznych na wtorek, 8 października 2019 r., przygotowane przez analityków Macronext.

Informacje finansowe:
Oferta banków:
Kredyt gotówkowy
Wybierz spośród innych i zamów kredyt on-line. Kliknij po szybką gotówkę bez zbędnych formalności!

Płacisz za konto?
Pieniądze wyciekają Ci z rachunku? Załóż bezpłatne konto bankowe.