artykuły newsy rss strona główna
strona główna
mapa strony
kanały RSS

Wiadomości

Raporty Money.pl


Spółka Marvipolu sfinalizowała nabycie działki w Warszawie za 54,3 mln zł
Joki, spółka zależna Marvipol Development, sfinalizowała nabycie działki o powierzchni ok. 2,6 ha znajdującej się przy ul. Bokserskiej w Warszawie za 54,3 mln zł, podała firma JLL, która w transakcji reprezentowała sprzedającego.

Totalizator liczy na przekroczenie 3,8 mld zł wpływów z kasyna online w 2019 r.
Przychody jedynego w Polsce legalnego kasyna internetowego TotalCasino, należącego do Totalizatora Sportowego, powinny przekroczyć 3,8 mld zł w 2019 roku, poinformował ISBnews prezes spółki Olgierd Cieślik. W ciągu dwóch lat spółka liczy na co najmniej podwojenie tej wartości.

Akcjonariusze Santander BP zdecydują 23 IX o podziale Santander Securities
Warszawa, 21.08.2019 (ISBnews) - Akcjonariusze Santander Bank Polska zdecydują o podziale Santander Securities oraz zbyciu zorganizowanej części przedsiębiorstwa Centrum Usług Inwestycyjnych, wynika z projektów na nadzwyczajne walne zgromadzenie, zaplanowane na 23 września.

Analiza poranna - W oczekiwaniu na sygnały z Fed
O ile wczorajsza sesja przyniosła pogorszenie nastrojów i przecenę na rynku akcyjnym, to już dzisiejszego poranka sytuacja się poprawia, a ceny akcji.

Usługa eParagon dostępna w ramach pilotażu na wszystkich stacjach PKN Orlen
Usługa eParagon jest dostępna w ramach ogólnopolskiego pilotażu na wszystkich stacjach własnych PKN Orlen, podała spółka. Skorzystać z niej może każdy klient bankowości elektronicznej PKO Banku Polskiego. Projekt jest realizowany we współpracy z Centrum Elektronicznych Usług Płatniczych eService - agentem rozliczeniowym obsługującym transakcje z użyciem karty płatniczej w terminalach należących do PKN Orlen - oraz KIR, pełniącym rolę partnera technologicznego.

Dynamika wzrostu PKB w III kw. br. może być zbliżona do II kw. wg analityków
Warszawa, 21.08.2019 (ISBnews) - Dynamika produkcji przemysłowej w lipcu br. zanotowała dynamikę r/r nieco poniżej konsensusu rynkowego. Ekonomiści prognozują, że pomimo słabych odczytów produkcji w czerwcu, przemysł w lipcu nie wykazał tendencji szybszego spowolnienia, tym samym utrzymuje swój pozytywny wkład do PKB. Analitycy spodziewają się umiarkowanego spowolnienia gospodarczego i dynamiki PKB w III kw. zbliżonej do II kw. - w okolicach 4,2-4,3% r/r (wobec 4,4% r/r w II kw. br.)

KGHM chce w jak największym stopniu zrealizować budżet w zakresie capex w br.
KGHM Polska Miedź nie zakłada przekroczenia budżetu na 2019 r. w zakresie nakładów inwestycyjnych rzeczowych i chce go wykonać w jak największym stopniu, poinformował wiceprezes Adam Bugajczuk.

POPiHN: Zużycie paliw w Polsce wzrosło o 3% r/r w I półroczu 2019 r.
Zużycie trzech głównych gatunków paliw płynnych (benzyny silnikowe, olej napędowy, LPG) w Polsce wzrosło o 3% r/r do 15,6 mln m3 w I półroczu 2019 r., podała Polska Organizacja Przemysłu i Handlu Naftowego (POPiHN). Ogółem zużycie sześciu rodzajów paliw zwiększyło się także o 3% r/r i wyniosło 16,7 mln m3.

Torpol zwiększył wartość umowy z PKP PLK o ok. 19,9 mln zł netto
Warszawa, 21.08.2019 (ISBnews) - Torpol zawarł aneks do umowy z PKP Polskie Linie Kolejowe o wartości ok. 19,9 mln zł netto na zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w ramach projektu na linii kolejowej nr 219 na odcinku Szczytno-Ełk, podała spółka.

ZUE: Do problemów branży dołączył brak zaufania instytucji finansujących
ZUE ocenia, że jednym z największych problemów firm wykonawczych w segmencie infrastruktury stał się brak zaufania ze strony instytucji finansujących, poinformowali członkowie zarządu. Według nich, banki wykazują jednakowy dystans wobec wszystkich firm z branży, także tych stabilnych.

Waloryzacja emerytur i rent. Seniorzy mogą spodziewać się rekordowej podwyżki?
Waloryzacja emerytur i rent przeprowadzana jest co roku, by zrekompensować seniorom m.in. inflację. Najbliższa podwyżka świadczeń zaplanowana została na marzec 2020 r. Sprawdź, pierwsze szacunki.

Mateusz Juroszek został przewodniczącym rady nadzorczej Atalu
Mateusz Juroszek został wybrany na przewodniczącego rady nadzorczej spółki Atal, poinformował deweloper. 

MPiT: Produkcja przemysłowa wzrośnie o ok. 2% r/r w sierpniu
Produkcja sprzedana przemysłu odnotuje wzrost o ok. 2% r/r w sierpniu po wzroście o 5,8% r/r w lipcu, prognozują eksperci Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii (MPiT).

SAP uruchomił w Polsce program generowania innowacji w firmach Mode2Garage
Warszawa, 21.08.2019 (ISBnews) - SAP Polska uruchomił w Polsce program Mode2Garage, mający na celu opracowywanie innowacyjnych rozwiązań usprawniających procesy w firmach, poinformował dyrektor sprzedaży SAP Polska Tomasz Niebylski.

Murapol zabiera głos po decyzji o karze od KNF
Murapol odwoła się od decyzji o ponad 10 milionach złotych kary, którą nałożyła na spółkę Komisja Nadzoru Finansowego. Decyzja ta jest bowiem w pełni nieprawidłowa i oparta jest na przyjęciu przez KNF nieprawidłowej interpretacji przepisów ustawy o ofercie dotyczących tzw. parkowania akcji - podaje spółka.

Strajk nauczycieli zmienia formę. Możliwa rotacja między województwami
W najbliższy poniedziałek zbiera się prezydium ZNP. Nauczyciele będą decydować o formie protestu. Z informacji money.pl wynika, że może on przybrać formę strajku rotacyjnego, do którego będą przystępować wymiennie województwa, a temat podwyżek nie będzie tak silnie wybijany lub zostanie w ogóle pominięty.

Wywóz śmieci drożeje błyskawicznie. Ale nie wszędzie. Mapa śmieciowej drożyzny
Odkąd za obsługę wywożenia śmieci wzięły się samorządy, ceny rosną jak szalone. Czy segregujesz, czy nie, firmy biorą coraz więcej. To konsekwencja unijnych regulacji, ale i braku konkurencji. W niektórych województwach ceny są niższe aż o połowę niż w tych najdroższych.

Primetech: JSW wstrzymała wypłatę kwoty gwarancyjnej do umowy sprzedaży PBSz
Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) odmówiła dokonania na rzecz Primetechu wpłaty 5 mln zł, stanowiących część ceny sprzedaży akcji Przedsiębiorstwa Budowy Szybów (PBSz), podał Primetech.

ZUS przekazał do OFE 155,79 mln zł
Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) przekazał do otwartych funduszy emerytalnych (OFE) kwotę 155,79 mln zł w gotówce, podał ZUS. 

Stadler Polska ma umowę na dostawę 12 EZT dla PKP Intercity za 1,015 mld zł
PKP Intercity podpisało ze spółką Stadler Polska umowę na dostawę, wraz ze świadczeniem usług utrzymania na poziomach P1 - P4 przez okres 15 lat, dwunastu nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych (EZT) typu FLIRT za 1,015 mld zł brutto, podał przewoźnik.

Informacje finansowe:
Oferta banków:
Kredyty gotówkowe
Wybierz i zamów kredyt on-line. Oferta wielu instytucji bankowych w jednym miejscu.

Karty kredytowe
Zastanawiasz się nad kartą kredytową? Poznaj ofertę kart na polskim rynku.