artykuły newsy rss strona główna
strona główna
mapa strony
kanały RSS

Wiadomości

Poradniki Money.pl


Indeks WIG20 wzrósł o 0,1% na zamknięciu w czwartek
Warszawa, 22.08.2019 (ISBnews) - Indeks giełdowy WIG20 wzrósł o 0,1% wobec poprzedniego zamknięcia i osiągnął poziom 2 108,05 pkt w czwartek, 22 sierpnia.

Wskaźnik PMI dla usług USA spadł do 50,9 pkt w sierpniu wg wst. danych
Warszawa, 22.08.2019 (ISBnews) - Wskaźnik Menadżerów Logistyki Markit PMI dla sektora usługowego w USA wyniósł 50,9 pkt w sierpniu br. wobec 53 pkt miesiąc wcześniej, poinformowała firma Markit, specjalistyczny dostawca badań gospodarczych, prezentując wstępne dane.

Oprocentowanie kredytów. W RPP dwa głosy za podwyżką stawek już teraz
Kredytobiorcy mogą się cieszyć tanimi kredytami przez rekordowo niskie stopy procentowe. To się jednak może niedługo zmienić. Już teraz za podwyżką oprocentowania o 0,25 pkt proc. głosowało dwóch członków RPP.

Ceny usług erotycznych w górę. W biznesie pojawiają się też panowie z. niecodziennymi ofertami
Pani pozna pana do towarzystwa, pan szuka niezobowiązującej znajomości. By miło spędzić czas i spełnić wszystkie swoje fantazje. Za spotkanie w miłej atmosferze i skąpym ubraniu trzeba słono płacić. To usługi, które oferują coraz częściej panowie. Rekordowe stawki to 1 tys. zł za godzinę i kilka tysięcy za całą dobę. Niektórych można wynająć na miesiąc.

Ministerstwo Finansów zrzeka się 1,5 mln zł, by pomóc weteranom Powstania Warszawskiego
Rząd postanowił zrezygnować z niemal 1,5 mln zł, by uhonorować żyjących jeszcze powstańców warszawskich. Nie pobierze podatku od dorocznych nagród, które weteranom wypłaci Warszawa.

Wskaźnik PMI dla przemysłu USA spadł do 49,9 pkt w VIII wg wst. danych
Warszawa, 22.08.2019 (ISBnews) - Wskaźnik Menadżerów Logistyki Markit PMI dla sektora przemysłowego w USA wyniósł 49,9 pkt w sierpniu wobec 50,4 pkt miesiąc wcześniej, poinformowała firma Markit, specjalistyczny dostawca badań gospodarczych, prezentując wstępne dane. 

GTC będzie mogło rozpocząć projekty biurowe na ok. 143 tys. m2 w ciągu roku
GTC ocenia, że w ciągu najdalej 12 miesięcy będzie miało możliwość rozpoczęcia sześciu projektów biurowych mających dać ok. 143 tys. m2 powierzchni najmu, poinformowali członkowie zarządu. Po uzyskaniu pozwoleń spółka będzie podejmowała decyzje o uruchamianiu poszczególnych budów.

JSW miała 133,3 mln zł zysku netto, 188,2 mln zł zysku EBIT w II kw. 2019 r.
Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) odnotowała 133,3 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2019 r. wobec 324,1 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Kalendarium wydarzeń makroekonomicznych na piątek
Warszawa, 22.08.2019 (ISBnews/ Macronext) - Poniżej przedstawiamy kalendarium wydarzeń makroekonomicznych na piątek, 23 sierpnia 2019 r., przygotowane przez analityków Macronext.

Konsorcjum Stali miało 2,5 mln zł zysku netto, 4,24 mln zł zysku EBIT w II kw.
Konsorcjum Stali odnotowało 2,5 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2019 r. wobec 5,69 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Brexit już przynosi skutki. Rekordowo niska imigracja na Wyspy
Choć Brexit wciąż jest tylko zapowiedzią, Zjednoczone Królestwo już odczuwa jego skutki. Imigracja netto do tego kraju jest najniższa od 6 lat. W ciągu roku do kraju, który przez lata był mekką imigrantów przybyło zaledwie 226 tys. osób.

Akcjonariusze Ciechu zdecydowali o niewypłacaniu dywidendy z zysku za 2018 r.
Akcjonariusze Ciechu zdecydowali na walnym zgromadzeniu spółki o niewypłacaniu dywidendy z zysku za 2018 rok, wynoszącego 270,6 mln zł, podała spółka.

Przedsiębiorcy złagodzą spowolnienie gospodarcze. Dane pokazują coraz lepszą kondycję firm
Spowolnienie gospodarcze się pojawi, ale nie będzie tak bolesna, jak niektórzy ostrzegają - wynika z prognozy Ministerstwa Przedsiębiorczości. Dokładnie taki wniosek resortowi eksperci wysnuli na podstawie analizy danych dot. sytuacji przedsiębiorstw.

GPW rozpoczyna prace nad budową systemu GPW Data, wdrożenie w II poł. 2021 r.
Warszawa, 22.08.2019 (ISBnews) - Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) przyznało Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) dofinansowanie z funduszy unijnych na prace badawczo-rozwojowe związane z budową systemu GPW Data, podała giełda. Budżet projektu szacowany jest na około 8,3 mln zł, z czego 4,2 mln zł będzie pochodzić z dofinansowania przez NCBR. Wdrożenie projektu planowane jest na drugą połowę 2021 r.

19 godzin w powietrzu. Qantas chce otworzyć historyczne połączenie
Australijskie linie lotnicze Qantas przetestują bezpośrednie loty z Londynu i Nowgeo Jorku do Sydney. Przetestują przede wszystkim wytrzymałość pasażerów i załóg - podróż zajmie bowiem 19 godzin.

Przegląd informacji ze spółek
Konsorcjum Stali odnotowało 2,5 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2019 r. wobec 5,69 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Akcjonariusze Mercora zdecydują 26 IX o niewypłacaniu dywidendy
Akcjonariusze Mercora zdecydują na walnym zgromadzeniu, zwołanym na 26 września 2019 r., o przeznaczeniu całego zysku za rok obrotowy 2018/2019 (1 kwietnia 2018 - 31 marca 2019) w wysokości 13,1 mln zł, na kapitał zapasowy, wynika z projektów uchwał.

Kalendarium ISBnews
PIĄTEK, 23 sierpnia

Chiny reagują na nowe cła ze strony USA. Doprowadzą do eskalacji sporu
Przedstawiciele chińskiego rządu liczą, że Donald Trump wycofa się ze swoich deklaracji nowych opłat celnych na produkty z państwa środka. W przeciwnym wypadku doprowadzi to do eskalacji sporu handlowego, jak ocenił rzecznik ministerstwa handlu Gao Feng.

Liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych wyniosła 209 tys. w USA
Warszawa, 22.08.2019 (ISBnews) - Liczba nowych podań o zasiłek dla bezrobotnych w USA wyniosła 209 tys. w tygodniu zakończonym 17 sierpnia 2019 roku, podał Departament Pracy. Oznacza to spadek o 12 tys. wobec zrewidowanych poprzednich danych.

Informacje finansowe:
Oferta banków:
Karty kredytowe - porównanie
Karty kredytowe, na które stać każdego. Oferta wielu banków w jednym miejscu.

Internetowe konta online
Chcesz założyć konto bankowe? Porównaj i sprawdź oferty na jednej stronie.