artykuły newsy rss strona główna
strona główna
mapa strony
kanały RSS

Wiadomości

Pieniądze


Zawiercie: nadal nie można korzystać z wody z wodociągów
Trwają prace nad uzdatnieniem wody skażonej bakterią coli. Służby dostarczają mieszkańcom wodę, ponieważ ta z kranu nie może mieć kontaktu z pożywieniem - nawet po przegotowaniu.

Nikt tak nie kłamie, jak dłużnik. Zobacz, jakie wymówki mają osoby, które przeholowały z kredytami
Długi polskich przedsiębiorców wynoszą ok. 9 mld zł. Powodów, dla których ludzie nie regulują swoich zobowiązań w terminie, jest wiele. Niektóre z nich są poważne, inne zaś to błahe wymówki. Sprawdziliśmy, dlaczego dłużnicy unikają spłaty zaciągniętych kredytów.

Automatyzacja pracy to nie tylko więcej wolnego czasu, ale też społeczne wykluczenie i ryzyko dla budżetu państwa
Zanikanie niektórych zawodów, większe nierówności społeczne, wzrost zadłużenia państwa - to wszystko możliwe skutki postępującej automatyzacji pracy. Aby do tego nie dopuścić, roboty trzeba wprowadzać mądrze, z uwzględnieniem społecznych skutków ich obecności.

Problem ze znalezieniem taniego kredytu? Napraw swoją zdolność kredytową
Zdolność kredytową można poprawić poprzez zmniejszenie dotychczasowego zadłużenia, pozyskanie dodatkowych źródeł dochodów oraz włączenie do wniosku kredytowego innego kredytobiorcy o dobrej sytuacji finansowej.

Waloryzacja w ZUS. Przybyło ponad 200 mld zł, rekordziści zyskali ponad 100 tys. zł
Ponad 200 mld zł przybyło klientom Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na ich kontach i subkontach w wyniku czerwcowej waloryzacji składek. Są klienci, którzy na waloryzacji zyskali ponad 100 tys. zł - informuje ZUS.

Walka z wyłudzeniami VAT przynosi efekt. Przestępcy się wystraszyli
- Nieuczciwi przedsiębiorcy przestraszyli się. Walka z wyłudzeniami VAT i przekaz medialny, który temu towarzyszy, działa - powiedziała w programie Money. To się liczy Justyna Czekaj z kancelarii Just Comply. - Do tego mamy projekt Białej listy VAT, która ma obowiązywać już od września i będzie zobowiązywać każdego przedsiębiorcę do należytej staranności - dodała.

Pora na emerytalną rewolucję, lepszego momentu nie będzie [OPINIA]
Nie ma lepszego niż teraz momentu na wdrożenie Pracowniczych Planów Kapitałowych. Gospodarka pędzi, podobnie pensje, bezrobocie jest rekordowo niskie, a Polacy mają rekordowe nadwyżki w portfelach. Nareszcie, chciałoby się zakrzyknąć - pisze dla money.pl Bartosz Marczuk, wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju.

500+ dla niepełnosprawnych najpóźniej od października. Jacek Sasin podaje termin
We wrześniu, najpóźniej od października zacznie się wypłata dodatku w wysokości 500 zł dla osób niepełnosprawnych - zapowiedział w rozmowie z RMF FM wicepremier Jacek Sasin.

Temperatury będą rosły. Radni z Krakowa chcą wprowadzenia wyjątkowego stanu klimatycznego
Jeśli nic nie zmienimy, w niedalekiej przyszłości możemy mieć w Polsce nawet 40-stopniowe upały. Klub Radnych Kraków dla Mieszkańców chce, by krakowska rada podjęła rezolucję, w której wezwie rząd i Sejm do szybkiego ograniczenia emisji gazów cieplarnianych.

F-35 będą sfinansowane spoza budżetu MON. Prezydencki minister zapewnia
Andrzej Dera stwierdził, że na samoloty F-35 znajdą się pieniądze spoza budżetu resortu obrony narodowej. - Koszty zostaną pokryte z oddzielnej puli - powiedział prezydencki minister w Polsat News.

Jarosław Kaczyński chwali się osiągnięciami PiS. Wkrótce 80 mld zł co roku na programy społeczne
- Jeśli chodzi o sytuację gospodarczą, to jest ona przyzwoita. Nie możemy jeszcze odpowiedzieć pozytywnie na wszystkie oczekiwania czy roszczenia, ale możemy już zrobić dużo i dużo zrobiliśmy - mówił w sobotę Jarosław Kaczyński.

Matura i co dalej? Ranking polskich uczelni, których absolwenci to multimilionerzy
Istne fabryki multimilionerów. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Uniwersytet Warszawski oraz Politechnika Warszawska - to te uczelnie szczycą się najbogatszymi absolwentami, których majątek z osobna przekracza 100 mln euro.

Ceny mieszkań ciągle w górę. Tylko jedno miasto jest wyjątkiem
Wciąż rosną ceny mieszań, dotyczy to zarówno rynku pierwotnego, jak i wtórnego. Ceny ofertowe w ciągu zaledwie trzech miesięcy wzrosły średnio aż o 5 proc. i tylko jedno miasto wyłamuje się z tego trendu.

Na poniedziałek zaplanowano przesłuchanie Donalda Tuska przed komisją ds. VAT. Tym razem powinno się udać
Wiceprzewodniczący komisji śledczej ds. VAT Kazimierz Smoliński (PiS) poinformował, że komisja ma informacje, że były premier w poniedziałek przed południem stawi się na przesłuchaniu. Nie pojawił się we wcześniej wyznaczonym terminie, bo kolidowało to z innymi jego obowiązkami.

Pieniądze uleciały w niebo. LOT przelał na konto oszustów 2,6 mln zł
Oszuści podrobili fakturę, a LOT zapłacił na ich rzecz 2,6 mln zł. Przelane pieniądze najpierw trafiły do banku na Cyprze, później błyskawicznie zostały przetransferowane przez oszustów do jednego z państw Azji - ustaliły Wydarzenia.

Wrocław zarasta trawą i krzakami. Hodujemy kleszcze i komary
Wrocław będzie rzadziej kosił miejskie trawniki. Ma być więcej zieleni dla zwierząt i owadów. - Chyba dla kleszczy i komarów - oburzają się mieszkańcy. Miasto odpowiada na krytykę.

Niemcy zwiększą wydatki na wojsko. Merkel przyznaje, że przez lata było niedofinansowane
Angela Merkel wyraziła zadowolenie z powodu zwiększenia wydatków na wojsko. Przyznała, że niemiecka armia przez lata była niedofinansowana.

Partia Prawda celuje w dwucyfrowe poparcie. Michał Kołodziejczak liczy nie tylko na wieś
Ruszamy dziś w Polskę. Będziemy rozmawiać z ludźmi, a efektem tych rozmów będzie powstanie programu nowej partii Prawda - zapowiedział w Radiu ZET Michał Kołodziejczak, lider AgroUnii.

Dostałam gorszy kredyt, bo jestem kobietą. Wiek emerytalny to problem dla banków
Nasza czytelniczka po trzydziestce postanowiła wziąć kredyt hipoteczny. - Dali mi tylko na 25 lat. Tłumaczyli, że przez obniżony wiek emerytalny nie mogą mi dać na dłużej - żali się pani Magda. Mówi, że to dyskryminuje kobiety. Jej bank zapowiada zmiany jeszcze w tym miesiącu.

Waloryzacja emerytur i rent w 2020 r. Znamy pierwsze szacunki. Będzie rekordowa podwyżka?
Następna waloryzacja emerytur i rent zaplanowana została na marzec 2020 r. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przedstawiło pierwsze szacunki dotyczące podwyżek świadczeń dla seniorów.

Informacje finansowe:
Oferta banków:
Karty kredytowe - porównanie
Karty kredytowe, na które stać każdego. Oferta wielu banków w jednym miejscu.

Rachunki bankowe dla firm
Chcesz założyć konto bankowe?. Porównaj i sprawdź oferty na jednej stronie.