artykuły newsy rss strona główna
strona główna
mapa strony
kanały RSS

Wiadomości

Manager


Polacy sięgają po trunki z wyższej półki. Import whisky single malt wzrósł
Import lepszej gatunkowo whisky wzrósł w Polsce w pierwszej połowie roku o ponad 35 proc. W zestawieniu globalnym Polska zajmuje jednak dopiero 15. miejsce z importem na poziomie 814 tys. kartonów rocznie.

Wspólna inwestycja Mercedesa i Daimlera. Rozbudują centrum logistyczne
Trwają prace nad podwarszawskim centrum logistycznym. Będzie liczyć 15 tys. mkw. i ma być gotowe na koniec stycznia 2019 r.

Brakuje pieniędzy na pomnik Lecha Kaczyńskiego w Warszawie. Zbiórkę przedłużono
Budowa siedmiometrowego pomnika Lecha Kaczyńskiego w Warszawie oddala się. Wiadomo, że pomnik nie zostanie odsłonięty 11 listopada, jak zapowiadano. Organizujący zbiórkę komitet społeczny ma problem z pozyskaniem odpowiedniej sumy.

Zakłady Azotowe Puławy mają nowego prezesa. Został nim Krzysztof Bednarz
Rada nadzorcza Grupy Azoty Zakładów Azotowych Puławy powołała Krzysztofa Bednarza na funkcję prezesa zarządu. Funkcję będzie pełnił przez okres wspólnej trzyletniej kadencji zarządu trwającej od 5 kwietnia 2016 r.

Były wicepremier znalazł pracę w Facebooku. Przed nim trudne zadanie
Nick Clegg, wicepremier w rządzie Davida Camerona, od stycznia przyszłego roku dołączy do zespołu Marka Zuckerberga - podał brytyjski Independent.

Biznesmen z listy 100 najbogatszych Polaków przed sądem. Ruszył proces twórcy PCZ
Twórca Polskiego Centrum Zdrowia Romuald Ś. wraz ze współpracownikami w poniedziałek stanął przed sądem we Wrocławiu. Jeszcze w 2015 roku był na liście najbogatszych Polaków Wprost, a teraz jest oskarżony o oszustwo na kwotę 79 mln zł.

ZUS sięga po majątki rektorów prywatnych uczelni. Tak ściąga 86 mln zł zaległych składek
ZUS przez lata nie był w stanie wyegzekwować składek, jakich za pracowników nie płaciły prywatne uczelnie. Powód? Brak majątku uczelni, który można by zająć. Zakład postanowił podjąć radykalne kroki i zająć prywatne majątki władz uczelni.

Gaz z węgla. JSW wraz z afrykańską spółką rozmawia o uruchomieniu produkcji w Polsce
Z węgla mogą powstawać paliwa syntetyczne, gaz przemysłowy i chemikalia. O uruchomieniu w Polsce komercyjnej instalacji poważnie myśli Jastrzębska Spółka Węglowa.

Polimeks-Mostostal z nowym zarządem. Krzysztof Figat pozostaje prezesem
Rada nadzorcza Polimeksu-Mostostalu powołała zarząd kolejnej, XIII kadencji. Krzysztof Figat, który od maja kieruje Polimeksem-Mostostal, został zatwierdzony na prezesa zarządu.

Praca w zarządzie spółki. Z czym się to wiąże
Nie z własnej winy możemy stracić majątek całego życia. Przyjmując propozycję zostania członkiem zarządu spółki, zyskujemy władzę i dodatkowe dochody. Jednak jako członek zarządu jesteśmy odpowiedzialni za wszystko.

Karuzela kadr w Lotosie nie zwalnia. Z fotelem prezesa może pożegnać się Mateusz Bonca
Już w najbliższy piątek może nastąpić zmiana na stanowisku Lotosu - dowiedziało się radio RMF FM. Jeśli Mateusz Bonca zostanie odwołany, paliwową spółką pokieruje już piąty prezes w czasie rządów PiS.

Afera GetBack. Konrad K. miał zbierać informacje o środowisku Mateusza Morawieckiego
Prokuratura dysponuje nagraniami rozmów z osobami z otoczenia premiera Mateusza Morawieckiego, jakich potajemnie dokonywali współpracownicy Konrada K. Miała to być polisa ubezpieczeniowa byłego prezesa upadłej spółki windykacyjnej.

Budowa dróg z zadyszką. W wykonawców uderza wzrost cen, czasem zwycięzcy przetargów rezygnują
Kolejny raz nie uda się wykonać planu budowy nowych odcinków autostrad i ekspresówek. Wzrost cen i niedobór pracowników uderza w wykonawców, którzy łapią duże opóźnienia. Niektóre firmy, które wygrały przetargi, zupełnie rezygnują z realizacji zleceń.

Właściciel Mercedesa ma problem. Akcje Daimlera najtańsze od 5 lat
Sprzedaż samochodów z silnikiem spalinowym spada. Kolejne miasta blokują wjazd do centów dla tych aut. To przełożyło się na wyniki Daimlera twierdzi właściciel Mercedesa.

Polski przedsiębiorca nie odpoczywa. Tylko co czwarty wyjeżdża na prawdziwy urlop
Większość przedsiębiorców albo w ogóle nie wyjeżdża na urlop, albo kieruje firmą na urlopie. Tylko co dziesiąty przekazuje swoje obowiązki innej osobie i jedzie na prawdziwy odpoczynek.

Triber, zawód przyszłości. Zbuduje w firmie zespół i zrealizuje trudne projekty
Zbudować zespół, a później go odpowiednio poprowadzić. Tym w skrócie zajmuje się jeden z zawodów przyszłości, triber. Ma on być lekarstwem na problemy dużych firm, które nie radzą sobie z realizacją nowych, skomplikowanych projektów, d

Obniżka CIT do 9 proc. tylko dla wybranych. Część małych spółek zapłaci wyższy podatek niż dziś
Obniżenie preferencyjnej stawki CIT z 15 proc. do 9 proc. dla sporej części małych spółek będzie oznaczać wzrost podatku dochodowego. Firmy zarabiające na pracy umysłowej będą musiały wrócić do podstawowej stawki 19 proc. To nie koniec komplikacji.

6,4 mln zł kary KNF dla Raiffeisen Bank Polska. Naruszenia ustawy o funduszach inwestycyjnych
Kary na łączną sumę 6,4 mln zł na Raiffeisen Bank Polska w piątek jednogłośnie nałożyła Komisja Nadzoru Finansowego za szereg naruszeń przepisów ustawy o funduszach inwestycyjnych i zarządzaniu alternatywnymi funduszami inwestycyjnymi.

To on motywował naszych złotych siatkarzy. Zobacz, co radzi żądnym sukcesu przedsiębiorcom
- Nie ma znaczenia czy daje im premie, czy naganę. To ich nie motywuje, a wręcz rozśmiesza. Oni sobie z tego żartują - mówi o zarządzaniu pokoleniem Y Jakub B. Bączek, przedsiębiorca i złoty medalista Mistrzostw Świata - jako trener mentalny naszych siatkarzy.

Były prezes Fachowcy.pl siedzi w areszcie. Poważne zarzuty prokuratorskie
Piotr S., były prezes spółki Fachowcy.pl przebywa w areszcie i jest podejrzewany o poważne przestępstwa gospodarcze. Zarzuty dotyczą między innymi wystawiania fikcyjnych faktur i wielomilionowych wyłudzeń VAT.

Informacje finansowe:
Oferta banków:
Kredyty mieszkaniowe
Najlepsze kredyty na rynku. Sprawdź i porównaj oferty polskich banków.

Rachunki bankowe dla firm
Chcesz założyć konto bankowe?. Porównaj i sprawdź oferty na jednej stronie.