artykuły newsy rss strona główna
strona główna
mapa strony
kanały RSS

Wiadomości

Giełda


Dynamika wzrostu PKB w III kw. br. może być zbliżona do II kw. wg analityków
Warszawa, 21.08.2019 (ISBnews) - Dynamika produkcji przemysłowej w lipcu br. zanotowała dynamikę r/r nieco poniżej konsensusu rynkowego. Ekonomiści prognozują, że pomimo słabych odczytów produkcji w czerwcu, przemysł w lipcu nie wykazał tendencji szybszego spowolnienia, tym samym utrzymuje swój pozytywny wkład do PKB. Analitycy spodziewają się umiarkowanego spowolnienia gospodarczego i dynamiki PKB w III kw. zbliżonej do II kw. - w okolicach 4,2-4,3% r/r (wobec 4,4% r/r w II kw. br.)

ZUE: Cel 1 mld zł przychodów w 2019 r. jest w zasięgu ręki
ZUE celuje w osiągnięcie 1 mld zł przychodów w br. i po I półroczu ocenia, że ten cel jest w zasięgu ręki, poinformowała wiceprezes Anna Mroczek.

Usługa eParagon dostępna w ramach pilotażu na wszystkich stacjach PKN Orlen
Usługa eParagon jest dostępna w ramach ogólnopolskiego pilotażu na wszystkich stacjach własnych PKN Orlen, podała spółka. Skorzystać z niej może każdy klient bankowości elektronicznej PKO Banku Polskiego. Projekt jest realizowany we współpracy z Centrum Elektronicznych Usług Płatniczych eService - agentem rozliczeniowym obsługującym transakcje z użyciem karty płatniczej w terminalach należących do PKN Orlen - oraz KIR, pełniącym rolę partnera technologicznego.

ZUS przekazał do OFE 155,79 mln zł
Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) przekazał do otwartych funduszy emerytalnych (OFE) kwotę 155,79 mln zł w gotówce, podał ZUS. 

InPost został partnerem logistycznym w programie Empik Premium
InPost został partnerem logistycznym w programie Empik Premium, podała spółka. Za opłatą od 6,67 zł do 9,99 zł za miesiąc - w zależności od długości zakupionego abonamentu - kupujący mogą korzystać z darmowego odbioru przesyłek z Paczkomatów oraz kuriera InPost.

Waloryzacja emerytur i rent. Seniorzy mogą spodziewać się rekordowej podwyżki?
Waloryzacja emerytur i rent przeprowadzana jest co roku, by zrekompensować seniorom m.in. inflację. Najbliższa podwyżka świadczeń zaplanowana została na marzec 2020 r. Sprawdź, pierwsze szacunki.

MPiT: Produkcja przemysłowa wzrośnie o ok. 2% r/r w sierpniu
Produkcja sprzedana przemysłu odnotuje wzrost o ok. 2% r/r w sierpniu po wzroście o 5,8% r/r w lipcu, prognozują eksperci Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii (MPiT).

Stadler Polska ma umowę na dostawę 12 EZT dla PKP Intercity za 1,015 mld zł
PKP Intercity podpisało ze spółką Stadler Polska umowę na dostawę, wraz ze świadczeniem usług utrzymania na poziomach P1 - P4 przez okres 15 lat, dwunastu nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych (EZT) typu FLIRT za 1,015 mld zł brutto, podał przewoźnik.

Primetech: JSW wstrzymała wypłatę kwoty gwarancyjnej do umowy sprzedaży PBSz
Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) odmówiła dokonania na rzecz Primetechu wpłaty 5 mln zł, stanowiących część ceny sprzedaży akcji Przedsiębiorstwa Budowy Szybów (PBSz), podał Primetech.

Enter Air: Pasażerowie nie chcą latać z lotniska w Radomiu 
Warszawa, 21.08.2019 (ISBnews) - Zaledwie 5% pasażerów zadeklarowało, że najchętniej podróżowałoby na wakacje z lotniska w Radomiu, wynika z ankiety przeprowadzonej przez Enter Air wśród  9 129 pasażerów na 228 lotach startujących z Lotniska Chopina w Warszawie.

GPW:Udział inwestorów indywidualnych na głównym rynku wzrósł do 13% r/r w I poł.
Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) wzrósł o 1 pkt proc. r/r do 13% w I poł. 2019 r. Na rynku NewConnect inwestorzy indywidualni nadal odgrywali dominującą rolę, odpowiadając za 84% obrotów (wzrost o 4 pkt proc. r/r), podała giełda. 

Spółka Marvipolu sfinalizowała nabycie działki w Warszawie za 54,3 mln zł
Joki, spółka zależna Marvipol Development, sfinalizowała nabycie działki o powierzchni ok. 2,6 ha znajdującej się przy ul. Bokserskiej w Warszawie za 54,3 mln zł, podała firma JLL, która w transakcji reprezentowała sprzedającego.

Panattoni zbuduje fabrykę wózków widłowych dla Linde o pow. ok. 44 tys. m2
Panattoni Europe wybuduje BTS dla Linde, jednego z liderów rozwiązań intralogistycznych w Europie, podała spółka. W hali produkcyjno-magazynowej o powierzchni liczącej ok. 44 000 m2 firma będzie wytwarzać wózki widłowe. Budynek powstanie w Kołbaskowie koło Szczecina. Realizacja ruszy jeszcze w tym roku. Wartość całej inwestycji przekroczy 60 mln euro.

ZUE: Do problemów branży dołączył brak zaufania instytucji finansujących
ZUE ocenia, że jednym z największych problemów firm wykonawczych w segmencie infrastruktury stał się brak zaufania ze strony instytucji finansujących, poinformowali członkowie zarządu. Według nich, banki wykazują jednakowy dystans wobec wszystkich firm z branży, także tych stabilnych.

Akcjonariusze Santander BP zdecydują 23 IX o podziale Santander Securities
Warszawa, 21.08.2019 (ISBnews) - Akcjonariusze Santander Bank Polska zdecydują o podziale Santander Securities oraz zbyciu zorganizowanej części przedsiębiorstwa Centrum Usług Inwestycyjnych, wynika z projektów na nadzwyczajne walne zgromadzenie, zaplanowane na 23 września.

Murapol zabiera głos po decyzji o karze od KNF
Murapol odwoła się od decyzji o ponad 10 milionach złotych kary, którą nałożyła na spółkę Komisja Nadzoru Finansowego. Decyzja ta jest bowiem w pełni nieprawidłowa i oparta jest na przyjęciu przez KNF nieprawidłowej interpretacji przepisów ustawy o ofercie dotyczących tzw. parkowania akcji - podaje spółka.

Analiza poranna - W oczekiwaniu na sygnały z Fed
O ile wczorajsza sesja przyniosła pogorszenie nastrojów i przecenę na rynku akcyjnym, to już dzisiejszego poranka sytuacja się poprawia, a ceny akcji.

SAP uruchomił w Polsce program generowania innowacji w firmach Mode2Garage
Warszawa, 21.08.2019 (ISBnews) - SAP Polska uruchomił w Polsce program Mode2Garage, mający na celu opracowywanie innowacyjnych rozwiązań usprawniających procesy w firmach, poinformował dyrektor sprzedaży SAP Polska Tomasz Niebylski.

Totalizator liczy na przekroczenie 3,8 mld zł wpływów z kasyna online w 2019 r.
Przychody jedynego w Polsce legalnego kasyna internetowego TotalCasino, należącego do Totalizatora Sportowego, powinny przekroczyć 3,8 mld zł w 2019 roku, poinformował ISBnews prezes spółki Olgierd Cieślik. W ciągu dwóch lat spółka liczy na co najmniej podwojenie tej wartości.

KGHM chce w jak największym stopniu zrealizować budżet w zakresie capex w br.
KGHM Polska Miedź nie zakłada przekroczenia budżetu na 2019 r. w zakresie nakładów inwestycyjnych rzeczowych i chce go wykonać w jak największym stopniu, poinformował wiceprezes Adam Bugajczuk.

Informacje finansowe:
Oferta banków:
Załóż konto firmowe
Który bank ma najlepszą ofertę? Sprawdź warunki i wybierz najlepszy.

Konta firmowe - porównanie
Wybierz najlepsze konto dla swojej firmy. Szybko i bez zbędnych formalności.