artykuły newsy rss strona główna
strona główna
mapa strony
kanały RSS

Wiadomości

Fundusze


Tarczyński złożył warunkową ofertę nabycia zorgan. części ZM Henryk Kania
Tarczyński złożył warunkową ofertę nabycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa Zakładów Mięsnych Henryk Kania, podał Tarczyński.

Bank Handlowy: Wzrost odpisów w II kwartale miał charakter jednorazowy 
Warszawa, 22.08.2019 (ISBnews) - Bank Handlowy ocenia, że znaczący wzrost odpisów w bankowości instytucjonalnej, zanotowany w II kwartale br. jest zdarzeniem jednorazowym, odbiegającym od długoterminowego trendu, wynika z wypowiedzi prezesa Sławomira Sikory. 

Play z 3S oprze swoją sieć szkieletową w znakomitej większości o światłowody
Warszawa, 22.08.2019 (ISBnews) - Play zakłada, że wspólnie z 3S sieć szkieletowa operatora zostanie docelowo w znakomitej większości oparta o światłowód, poinformował CTO Play Michał Ziółkowski.

Ekstraklasa uruchomiła platformę streamingową rozgrywek OTT
Ekstraklasa uruchomiła własną platformą streamingową OTT (ang. Over The Top), podała spółka. Nowy serwis streamingowy i aplikacja Ekstraklasa.TV ma być źródłem przychodów dla ligi na lata, sposobem dotarcia do kibiców na całym świecie i narzędziem budowania marki.

Uszkodziła biodro, dowódca nie puścił jej na przepustkę. Koniec kariery żołnierki
Urszula Gast od zawsze marzyła o karierze w armii i bez problemu dostała się do Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Niestety, przez uszkodzone biodro i opieszałość przełożonego musiała opuścić wojskowe szeregi.

Budimex uruchomił program społeczny Hello ICE
Budimex rozpoczął program Hello ICE, w ramach którego stworzona zostanie mapa niebezpiecznych miejsc, odbędą się lekcje o bezpieczeństwie, a dzieci ze szkół podstawowych otrzymają odblaskowe karty ICE (In Case of Emergency), podała spółka. Program został objęty patronatem Ministerstwa Infrastruktury.

Apart otworzył pierwszy sklep w Hiszpanii przy wsparciu PAIH
Apart otworzył pierwszy salon w Hiszpanii dzięki wsparciu madryckiego biura handlowego Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH), podała Agencja.

Żywność z Polski na Ukrainie. Szansa na ogromny sukces
Ukraiński rynek jest coraz bardziej atrakcyjny dla polskich producentów żywności. Produkty z Polski mają szansę podbić serca ukraińskich konsumentów, szlaki już przetarte, czas na ekspansję.

Wkład konsumpcji gospod. domowych we wzrost PKB pozostanie wysoki wg analityków
Warszawa, 22.08.2019 (ISBnews) - Sprzedaż detaliczna w lipcu br. zanotowała dynamikę r/r (w cenach stałych) nieco poniżej konsensusu rynkowego, choć analitycy oczekują, że perspektywy dla krajowej konsumpcji pozostają bardzo dobre w nadchodzących miesiącach i pozostanie ona głównym filarem wzrostu gospodarczego w Polsce.

PKP Cargo pracuje nad zbliżeniem się do 5% rentowności wyniku netto w 2019 r.
PKP Cargo pracuje nad osiągnięciem rentowności wyniku netto na poziomie 5% i chce zbliżyć się do tej wartości w 2019 r., wynika ze słów prezesa Czesława Warsewicza. Jako czynnik sprzyjający wymienił spodziewane rozpoczęcie się górki przewozowej kruszyw od IV kw. br.

Play osiągnął 7382 stacje w swojej sieci na koniec I półrocza 2019 r.
Warszawa, 22.08.2019 (ISBnews) - Play ma 7 382 stacji na koniec I półrocza, wobec 7 003 rok wcześniej, poinformował CTO Play Michał Ziółkowski.

Analiza poranna - Trudne zadanie przed szefem Fed
Zapis dyskusji z lipcowego posiedzenia Fed nie dał argumentów uczestnikom rynku, którzy oczekują znaczącej skali poluzowania polityki monetarnej w.

Play podtrzymuje cel łącznie 9500 stacji swojej sieci na koniec 2021 r.
Warszawa, 22.08.2019 (ISBnews) - Play podtrzymuje cel łącznie 9 500 stacji swojej sieci na koniec 2021 roku, poinformował CTO Play Michał Ziółkowski.

Portfel zamówień grupy Mostostalu Zabrze wynosi 395,2 mln zł na koniec VII
Portfel zamówień grupy Mostostalu Zabrze wynosi 395,2 mln zł według stanu na koniec lipca 2019 r., a szacowana wartość kontraktów do pozyskania wynosi 234,6 mln zł, poinformował prezes Dariusz Pietyszuk. Pod koniec roku spółka planuje także przedstawić nową strategię rozwoju, podał prezes.

PGNiG liczy na rozpatrzenie pozostałych 9 wniosków koncesyjnych do 29 sierpnia
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) ocenia zmianę w procedurach koncesyjnych jako pozytywną i liczy, że pozostałych 9 wniosków koncesyjnych złożonych przez spółkę zostanie rozpatrzonych do 29 sierpnia, wynika z wypowiedzi prezesa Piotra Woźniaka.

NIK prześwietlił świętokrzyskie gminy. Pieniądze na promocję wydawały nawet na nekrologi
Samorządy województwa świętokrzyskiego nie mają pomysłu na promocję. Prym wiodą doraźne pomysły, ustne sugestie i wzorowanie się na rozwiązaniach z lat poprzednich. O z góry zaplanowanych strategiach zwykle nie ma mowy.

PGNiG spodziewa się, że ceny gazu pozostaną niskie
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) spodziewa się, że niski poziom cen gazu ziemnego jeszcze trochę potrwa, poinformował wiceprezes Maciej Woźniak.

Inwestycje w Polsce coraz większe. Firmy wydały o 20 proc. więcej pieniędzy na rozwój
Nakłady inwestycyjne przedsiębiorstw niefinansowych wyniosły w pierwszym półroczu 65 mld zł - wynika z najnowszych danych GUS. W porównaniu z tym samym okresem poprzedniego roku wzrosły o prawie 20 proc.

Mostostal Zabrze zakłada zakończenie scalenia akcji na początku października
Mostostal Zabrze zakłada, że proces scalenia akcji w stosunku 2:1 zakończy się najpóźniej na paczątku października br., poinformował prezes Dariusz Pietyszuk.

JLL: Sektor nowoczesnych usług biznesowych w Polsce zajmuje 3 mln m2 biur
Sektor nowoczesnych usług biznesowych w Polsce zajmuje 3 mln m2 biur, a w najbliższym czasie spodziewane są kolejne wzrosty, wynika z danych firmy JLL.

Informacje finansowe:
Oferta banków:
Kredyt samochodowy
Szybka droga do Twojego nowego samochodu. Porównaj oferty i warunki największych polskich banków.

Szybkie kredyty gotówkowe
Sprawdź jak szybko możesz dostać kredyt. Niższa miesięczna rata? Teraz bez prowizji i formalności.