artykuły newsy rss strona główna
strona główna
mapa strony
kanały RSS

Wiadomości

Banki


Primetech: JSW wstrzymała wypłatę kwoty gwarancyjnej do umowy sprzedaży PBSz
Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) odmówiła dokonania na rzecz Primetechu wpłaty 5 mln zł, stanowiących część ceny sprzedaży akcji Przedsiębiorstwa Budowy Szybów (PBSz), podał Primetech.

Przegląd informacji ze spółek
Archicom Residential - spółka zależna Archicomu - zawarła umowę nabycia nieruchomości gruntowej położonej we Wrocławiu, o powierzchni 1,3391 ha za cenę netto 40,47 mln zł, podała spółka.

Wawel miał 1,58 mln zł zysku netto, 0,72 mln zł zysku EBIT w II kw. 2019 r.
Wawel odnotował 1,58 mln zł jednostkowego zysku netto w II kw. 2019 r. wobec 4,29 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

POPiHN: Zużycie paliw w Polsce wzrosło o 3% r/r w I półroczu 2019 r.
Zużycie trzech głównych gatunków paliw płynnych (benzyny silnikowe, olej napędowy, LPG) w Polsce wzrosło o 3% r/r do 15,6 mln m3 w I półroczu 2019 r., podała Polska Organizacja Przemysłu i Handlu Naftowego (POPiHN). Ogółem zużycie sześciu rodzajów paliw zwiększyło się także o 3% r/r i wyniosło 16,7 mln m3.

Kalendarium ISBnews
CZWARTEK, 22 sierpnia

Murapol zabiera głos po decyzji o karze od KNF
Murapol odwoła się od decyzji o ponad 10 milionach złotych kary, którą nałożyła na spółkę Komisja Nadzoru Finansowego. Decyzja ta jest bowiem w pełni nieprawidłowa i oparta jest na przyjęciu przez KNF nieprawidłowej interpretacji przepisów ustawy o ofercie dotyczących tzw. parkowania akcji - podaje spółka.

Co z pomocą dla rolników? Decyzja rządu w najbliższy wtorek
- Rada Ministrów w najbliższy wtorek zdecyduje o zakresie pomocy dla rolników, którzy ponieśli straty w wyniku tegorocznej suszy - powiedział w TVP Info minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Dodał, że na początek będzie na to 500 mln zł.

Upadłości firm. Co druga sygnalizowała wcześniej problemy
W pierwszej połowie 2019 roku upadło w Polsce 282 firm. Co druga z nich była notowana w Krajowym Rejestrze Długów w dniu ogłoszenia upadłości przez sąd. Ich łączne zadłużenie wynosiło 17,2 mln zł.

Indeks WIG20 spadł o 0,2% na zamknięciu w środę
Warszawa, 21.08.2019 (ISBnews) - Indeks giełdowy WIG20 spadł o 0,2% wobec poprzedniego zamknięcia i osiągnął poziom 2 105,88 pkt w środę, 21 sierpnia.

Mateusz Juroszek został przewodniczącym rady nadzorczej Atalu
Mateusz Juroszek został wybrany na przewodniczącego rady nadzorczej spółki Atal, poinformował deweloper. 

Analiza poranna - W oczekiwaniu na sygnały z Fed
O ile wczorajsza sesja przyniosła pogorszenie nastrojów i przecenę na rynku akcyjnym, to już dzisiejszego poranka sytuacja się poprawia, a ceny akcji.

Torpol zwiększył wartość umowy z PKP PLK o ok. 19,9 mln zł netto
Warszawa, 21.08.2019 (ISBnews) - Torpol zawarł aneks do umowy z PKP Polskie Linie Kolejowe o wartości ok. 19,9 mln zł netto na zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w ramach projektu na linii kolejowej nr 219 na odcinku Szczytno-Ełk, podała spółka.

Strajk nauczycieli zmienia formę. Możliwa rotacja między województwami
W najbliższy poniedziałek zbiera się prezydium ZNP. Nauczyciele będą decydować o formie protestu. Z informacji money.pl wynika, że może on przybrać formę strajku rotacyjnego, do którego będą przystępować wymiennie województwa, a temat podwyżek nie będzie tak silnie wybijany lub zostanie w ogóle pominięty.

Stadler Polska ma umowę na dostawę 12 EZT dla PKP Intercity za 1,015 mld zł
PKP Intercity podpisało ze spółką Stadler Polska umowę na dostawę, wraz ze świadczeniem usług utrzymania na poziomach P1 - P4 przez okres 15 lat, dwunastu nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych (EZT) typu FLIRT za 1,015 mld zł brutto, podał przewoźnik.

Archicom kupił działkę we Wrocławiu pod projekt na ok. 370 mieszkań
Warszawa, 21.08.2019 (ISBnews) - Archicom Residential - spółka zależna Archicomu - zawarła umowę nabycia nieruchomości gruntowej położonej we Wrocławiu, o powierzchni 1,3391 ha za cenę netto 40,47 mln zł, podała spółka.

Spółka Marvipolu sfinalizowała nabycie działki w Warszawie za 54,3 mln zł
Joki, spółka zależna Marvipol Development, sfinalizowała nabycie działki o powierzchni ok. 2,6 ha znajdującej się przy ul. Bokserskiej w Warszawie za 54,3 mln zł, podała firma JLL, która w transakcji reprezentowała sprzedającego.

Wynagrodzenia nauczycieli. Minister edukacji obiecuje podwyżki
Minister Dariusz Piontkowski zapowiedział, że rząd znalazł dodatkowy miliard na wzrost wynagrodzeń dla nauczycieli. - To będą podwyżki na stałe, ale nie tylko od września do grudnia - wyjaśnił szef resortu edukacji.

Wywóz śmieci drożeje błyskawicznie. Ale nie wszędzie. Mapa śmieciowej drożyzny
Odkąd za obsługę wywożenia śmieci wzięły się samorządy, ceny rosną jak szalone. Segregujesz, czy nie - firmy biorą coraz więcej. To konsekwencja unijnych regulacji, ale i braku konkurencji. Zaskakują jednak różnice stawek między województwami.

MF przekaże z budżetu na rynek 16,2 mld zł do końca 2019 r.
Wartość środków do przekazania z budżetu na rynek do końca 2019 r. wynosi 16,2 mld zł według stanu na 31 lipca 2019 r., podało Ministerstwo Finansów.

Kalendarium wydarzeń makroekonomicznych na czwartek
Warszawa, 21.08.2019 (ISBnews/ Macronext) - Poniżej przedstawiamy kalendarium wydarzeń makroekonomicznych na czwartek, 22 sierpnia 2019 r., przygotowane przez analityków Macronext.

Informacje finansowe:
Oferta banków:
Karty kredytowe
Zastanawiasz się nad kartą kredytową? Poznaj ofertę kart na polskim rynku.

Wielka gotówka, mała rata
Wyszukaj najtańszy kredyt hipoteczny. Poznaj szczegóły lub skontaktuj się z ekspertem.