artykuły newsy rss strona główna
strona główna
mapa strony
kanały RSS

Wiadomości

Banki


Automatyzacja pracy to nie tylko więcej wolnego czasu, ale też społeczne wykluczenie i ryzyko dla budżetu państwa
Zanikanie niektórych zawodów, większe nierówności społeczne, wzrost zadłużenia państwa - to wszystko możliwe skutki postępującej automatyzacji pracy. Aby do tego nie dopuścić, roboty trzeba wprowadzać mądrze, z uwzględnieniem społecznych skutków ich obecności.

Przegląd informacji ze spółek
Getin Noble Bank (GNB) otrzymał dziś informację, iż do doradcy inwestycyjnego reprezentującego bank w procesie poszukiwania inwestora finansowego wpłynęły dwie niewiążące oferty od wybranych funduszy private equity dopuszczonych do badania due diligence banku dotyczące jego dokapitalizowania, podał GNB.

Dostałam gorszy kredyt, bo jestem kobietą. Wiek emerytalny to problem dla banków
Nasza czytelniczka po trzydziestce postanowiła wziąć kredyt hipoteczny. - Dali mi tylko na 25 lat. Tłumaczyli, że przez obniżony wiek emerytalny nie mogą mi dać na dłużej - żali się pani Magda. Mówi, że to dyskryminuje kobiety. Jej bank zapowiada zmiany jeszcze w tym miesiącu.

Partia Prawda celuje w dwucyfrowe poparcie. Michał Kołodziejczak liczy nie tylko na wieś
Ruszamy dziś w Polskę. Będziemy rozmawiać z ludźmi, a efektem tych rozmów będzie powstanie programu nowej partii Prawda - zapowiedział w Radiu ZET Michał Kołodziejczak, lider AgroUnii.

Temperatury będą rosły. Radni z Krakowa chcą wprowadzenia wyjątkowego stanu klimatycznego
Jeśli nic nie zmienimy, w niedalekiej przyszłości możemy mieć w Polsce nawet 40-stopniowe upały. Klub Radnych Kraków dla Mieszkańców chce, by krakowska rada podjęła rezolucję, w której wezwie rząd i Sejm do szybkiego ograniczenia emisji gazów cieplarnianych.

Walka z komarami i kleszczami nierówna, ale do wygrania. Koszt: od 350 zł za nieduży ogród
Walka z komarami i kleszczami będzie skuteczniejsza, jeśli włączy się w nią więcej sąsiadów. Insekty nie przejmują się granicami działek, więc należy je zaatakować ze wszystkich stron. Niestety, jeden oprysk nie zagwarantuje spokoju na całe lato.

Trump oskarża Iran o atak na tankowce w Zatoce Omańskiej
Prezydent USA Donald Trump oskarża Iran o dokonanie ataku na tankowce w Zatoce Omańskiej. Ostrzegł ten kraj przed zamknięciem ważnej dla transportu ropy naftowej cieśniny Ormuz oraz podkreślił, że chce powrotu Teheranu do rozmów.

Zawiercie: nadal nie można korzystać z wody z wodociągów
Trwają prace nad uzdatnieniem wody skażonej bakterią coli. Służby dostarczają mieszkańcom wodę, ponieważ ta z kranu nie może mieć kontaktu z pożywieniem - nawet po przegotowaniu.

Waloryzacja emerytur i rent w 2020 r. Znamy pierwsze szacunki. Będzie rekordowa podwyżka?
Następna waloryzacja emerytur i rent zaplanowana została na marzec 2020 r. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przedstawiło pierwsze szacunki dotyczące podwyżek świadczeń dla seniorów.

Niemcy zwiększą wydatki na wojsko. Merkel przyznaje, że przez lata było niedofinansowane
Angela Merkel wyraziła zadowolenie z powodu zwiększenia wydatków na wojsko. Przyznała, że niemiecka armia przez lata była niedofinansowana.

Czynsze dzielą Niemców
Na południu Niemiec czynsze są wysokie, zaś na wschodzie i na zachodzie są akceptowalne dla wielu Niemców. W całym kraju miliony ludzi nie są w stanie opłacać swoich mieszkań.

Getin Noble Bank otrzymał dwie niewiążące oferty od funduszy private equity 
Warszawa, 14.06.2019 (ISBnews) - Getin Noble Bank (GNB) otrzymał dziś informację, iż do doradcy inwestycyjnego reprezentującego bank w procesie poszukiwania inwestora finansowego wpłynęły dwie niewiążące oferty od wybranych funduszy private equity dopuszczonych do badania due diligence banku dotyczące jego dokapitalizowania, podał GNB.

GetBack z nowym zarządem. Spółka chce odbudować wizerunek stabilnego i cenionego pracodawcy
Po zamknięciu transakcji z Hoist oraz zatwierdzeniu przez sąd układu z wierzycielami GetBack przechodzi do zasadniczego etapu jego realizacji - informuje spółka.

Kalendarium wydarzeń makroekonomicznych na poniedziałek
Warszawa, 14.06.2019 (ISBnews/Macronext) - Poniżej przedstawiamy kalendarium wydarzeń makroekonomicznych na poniedziałek, 17 czerwca 2019 r., przygotowane przez analityków Macronext.

Nikt tak nie kłamie, jak dłużnik. Zobacz, jakie wymówki mają osoby, które przeholowały z kredytami
Długi polskich przedsiębiorców wynoszą ok. 9 mld zł. Powodów, dla których ludzie nie regulują swoich zobowiązań w terminie, jest wiele. Niektóre z nich są poważne, inne zaś to błahe wymówki. Sprawdziliśmy, dlaczego dłużnicy unikają spłaty zaciągniętych kredytów.

Kalendarium ISBnews
 PONIEDZIAŁEK, 17 czerwca

Na poniedziałek zaplanowano przesłuchanie Donalda Tuska przed komisją ds. VAT. Tym razem powinno się udać
Wiceprzewodniczący komisji śledczej ds. VAT Kazimierz Smoliński (PiS) poinformował, że komisja ma informacje, że były premier w poniedziałek przed południem stawi się na przesłuchaniu. Nie pojawił się we wcześniej wyznaczonym terminie, bo kolidowało to z innymi jego obowiązkami.

Pieniądze uleciały w niebo. LOT przelał na konto oszustów 2,6 mln zł
Oszuści podrobili fakturę, a LOT zapłacił na ich rzecz 2,6 mln zł. Przelane pieniądze najpierw trafiły do banku na Cyprze, później błyskawicznie zostały przetransferowane przez oszustów do jednego z państw Azji - ustaliły Wydarzenia.

Pora na emerytalną rewolucję, lepszego momentu nie będzie [OPINIA]
Nie ma lepszego niż teraz momentu na wdrożenie Pracowniczych Planów Kapitałowych. Gospodarka pędzi, podobnie pensje, bezrobocie jest rekordowo niskie, a Polacy mają rekordowe nadwyżki w portfelach. Nareszcie, chciałoby się zakrzyknąć - pisze dla money.pl Bartosz Marczuk, wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju.

Jarosław Kaczyński chwali się osiągnięciami PiS. Wkrótce 80 mld zł co roku na programy społeczne
- Jeśli chodzi o sytuację gospodarczą, to jest ona przyzwoita. Nie możemy jeszcze odpowiedzieć pozytywnie na wszystkie oczekiwania czy roszczenia, ale możemy już zrobić dużo i dużo zrobiliśmy - mówił w sobotę Jarosław Kaczyński.

Informacje finansowe:
Oferta banków:
Wielka gotówka, mała rata
Wyszukaj najtańszy kredyt hipoteczny. Poznaj szczegóły lub skontaktuj się z ekspertem.

Zestawienie i porównanie
Internetowe konta bankowe oferowane przez największe polskie banki.