artykuły newsy rss strona główna
strona główna
mapa strony
kanały RSS

Kredyty i pożyczki


KREDYTODAWCA. Zazwyczaj wniosek składany jest w oddziale banku, który będzie udzielał kredytobiorcy kredytu przy tym nie jest istotne, czy decyzja o udziale kredytu będzie podejmowana w oddziale czy centrali banku. Jeżeli kredyt ma być udzielany przez konsorcjum bankowe, wniosek składany jest w banku będącym organizatorem konsorcjum. kredyty i pożyczki.


Oprocentowanie kredytu to cena kredytu, na którą najczęściej składa się tzw. stopa referencyjna oraz marża Banku. Poziom marż jest bardzo istotny, ponieważ nawet - jak by się wydawało niewielka - różnica oprocentowania rzędu jednego punktu procentowego może sprawić, że zaoszczędzimy na odsetkach znaczną sumę pieniędzy. konta osobiste porównanie porównanie kredytów gotówkowych.


Przewalutowanie na waluty obce jest z reguły droższe. Tylko nieliczne banki decydują się na całkowite zwolnienie tej operacji z opłat. Najczęściej wiąże się ona z opłatą powyżej 1% i może sięgać nawet 2,5%. Prowizja za przewalutowanie nie musi być ustalona procentowo; zdarza się, że zostaje określona kwotowo, niezależnie od pozostałej do spłaty kwoty kredytu. konta osobiste karta kredytowa samochodowe kredyty.


Po podjęciu wstępnej decyzji, należy dążyć w czasie rokowań z bankiem do możliwej konkretyzacji ustaleń i warunków. Wypełnienie wniosku dokumentów i różnych opracowań związane jest z określonymi kosztami, które ponosi ubiegający się o kredyt. Wstępne nawet konkretne ustalenia z bankiem w czasie przeprowadzonych rozmów jak i założenie, a nawet przyjęcie przez bank wniosku o kredyt nie jest dla banku obligatoryjne. Złożenie wniosku kredytowego z punku widzenia prawnego, jest traktowane jak złożenie oferty. Dla banku i kredytobiorcy wiążące stają się dopiero ustalenia wynikające z podpisanej umowy kredytowej. Warunki w niej zawarte wiążą nie tylko kredytobiorcę ale również bank. wniosek o kredyt gotówkowy porównanie kredytów samochodowych.


Jeszcze jednym udogodnieniem jest odroczenie w spłacie kapitału, czyli tzw. karencja. Obecnie banki oferują najczęściej klientom karencję trwającą kilkanaście do kilkudziesięciu miesięcy. W okresie tym klient spłaca jedynie odsetki naliczone od aktualnego zadłużenia. darmowe konto internetowe osobiste konto bankowe.Oferta banków: