artykuły newsy rss strona główna
strona główna
mapa strony
kanały RSS

Konta bankowe


Dla osób fizycznych banki prowadzą:
Rachunki oszczędnościowe,
Rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe,
Rachunki czekowe,
Rachunki bieżące. konta bankowe.


Rachunki kredytowe - służące do ewidencjonowania stopnia wykorzystania i spłaty kredytu. Wykorzystanie kredytu (obciążenie rachunku) może polegać na przelaniu jego kwoty z rachunku kredytu na rachunek bieżący kredytobiorcy (uznanie rachunku bankowego), albo na dokonaniu wypłaty bezgotówkowej, rzadziej gotówkowej, bezpośrednio z rachunku kredytu. Wykorzystanie kredytu może nastąpić jednorazowo lub w transzach kredytu, zawsze jednak w granicach umownego limitu kredytu. Spłata kredytu następuje przez jednorazowe uznanie rachunku kredytu lub w umownych ratach spłat. bankowość elektroniczna pożyczka na dowolny cel tani kredyt mieszkaniowy.


KONTO (account) - jest to podstawowe narzędzie ewidencyjne, które służy do księgowego przedstawiania stanu oraz zmian zachodzących w określonym składniku aktywów, pasywów lub też w wyniku. Konto umożliwia grupowanie, czyli ewidencjonowanie i rejestrowanie spójnych operacji gospodarczych, najczęściej w ujęciu wartościowym. banki elektroniczne firmowe konto bankowe polecany kredyt na samochód.


Zgodnie z polskim prawem bankowym w celu przechowywania środków pieniężnych i przeprowadzania rozliczeń związanych z działalnością gospodarczą banki prowadzą trzy podstawowe rodzaje rachunków bankowych. Są to rachunki:
1. Bieżące,
2. Pomocnicze,
3. Lokat terminowych. bankowość elektroniczna gotówka na dowolny cel szybki autokredyt.


Bankowość internetowa to najdynamiczniej rozwijająca się część systemu bankowego. Za pośrednictwem internetu możesz na bieżąco śledzić proces kapitalizacji odsetek na własnym rachunku bankowym, w każdej chwili możesz założyć lokatę lub wydać zlecenie przelewu. Porównaj oferty i wybierz najlepsze konto bankowe dla siebie. porównanie kont osobistych pożyczka gotówkowa.Oferta banków: